9 років тому термін "бджолиний апокаліпсис" облетів новинні заголовки. Однак, паніка була марною. Вже через два роки популяція бджіл в США продовжила своє зростання. В цьому році вона досягла рекордного розміру за останню чверть століття. Як повідомляє професор Університету Суссекса Дейв Гулсон, подібне зростання спостерігається практично по всьому світу. Як повідомляє журнал Експерт, деякий ризик для волохатих трудівниць все ж є, проте він стосується, головним чином, диких бджіл.

Але те, що загрожує їм, не є загадковим "бджолиним апокаліпсисом". Згідно з останньою інформацією Міністерства сільського господарства США, в першому кварталі 2017 року було втрачено 84 430 комерційних вуликів, що на 27 відсотків менше, ніж рік тому. Бджолярі кажуть, що найбільші загрози для вуликів - це паразити і хвороби. Пестициди можуть бути ще одним фактором, що сприяє занепаду диких бджіл. Числені лабораторні дослідження свідчать про згубні наслідки для бджіл. Наприклад, деякі інсектициди можуть зробити бджіл більш сприйнятливими до паразитів.

Знищення місць проживання також шкодить диким видам. Гектари орних земель можуть здатися нам зеленими, але для бджіл вони не так поживні, як великі луки, вкриті польовими квітами. Як і багато тварини, дикі бджоли стикаються з мінливим світом, зміненим у відповідності з нашими потребами, а не їх. Це не є апокаліпсисом, але безумовно потребує нашої уваги.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про успіхи робобджіл

Популярні новини зараз
"Нафтогаз" попередив усіх: потрібно встигнути до 25 квітня Подорожчання майже на 40%: українців чекає "сюрприз" у платіжках Українські пенсіонери отримають по 500 гривень "бонусу": хто у списку "літніх" щасливчиків В Україні готується революція у житловій сфері
Показати ще