Дослідники з Каліфорнійського університету в США з'ясували, що сидячий спосіб життя пов'язаний зі зменшенням товщини зони мозку, яка відіграє найважливішу роль в роботі декларативної пам'яті, яка відповідає за фіксацію фактів і подій. Така пам'ять також дозволяє усвідомлено повертатися до спогадів, передає NAced Science.

За даними дослідження, навіть інтенсивна фізична активність захищає мозок від наслідків тривалої нерухомості. Сидячий спосіб життя також пов'язують з підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань і ожиріння.

У першому етапі досліджень про вплив способу життя на пам'ять опитали 35 людей у віці від 45 до 75 років. У опитуваних не було проблем і симптомів деменції (недоумства), неврологічних розладів, а також травм голови і хімічних залежностей.

Люди розповіли вченим, скільки годин на день у середньому вони проводять сидячи, а скільки часу присвячують активного відпочинку. Після чого опитувані пройшли обстеження методом магнітно-резонансної томографії.

Популярні новини зараз
Трагедія сестри зрадниці Наташі Корольової, яка показала, як не продатись Москві Головне за 9 серпня: "бавовна" у Криму від ЗСУ, дефіцит кавунів, рознос Єгорової від Сумської та неадекватна росіянка в Австрії 14-річна донька Євгена Кошового з "Кварталу 95" налякала сумним виглядом та закликала не мовчати: "Приговорили до страти" Зірка "Сватів" Анна Кошмал вперше з початку війни особисто звернулася за допомогою до українців: "Немає іншого виходу"
Показати ще

Дослідники виявили зв'язок між кількістю годин, які люди провели в сидячому положенні, і зменшенням медіальної частини скроневої частки кори великих півкуль головного мозку. Зміни стосувалися основи гіпокампу, одну з перших зон мозку, яку вражає хвороба Альцгемера, енторинальної кори і парагипокампальної звивини.

Як впливає сидячий спосіб життя на здоров'я?

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що знеболюючі виявилися небезпечнішими, ніж ви думали. Американські вчені попереджають про нову небезпеку знеболюючих медикаментів. Новий аспект негативного впливу знеболюючих препаратів на здоров'я людини фахівці встановили під час проведених досліджень.

Вчені з США прийшли до висновку, що ліки з вмістом ібупрофену і аспірину можуть завдати серйозної шкоди організму людини, незважаючи на свою ефективну функцію знімати біль. Фахівці стверджують, що такі препарати негативно впливають на шлунок і викликають запор, діарею, кислотний рефлюкс. Найчастіше люди не здогадуються про те, що саме сприяло появі таких симптомів.