Живі види постійно еволюціонують разом зі змінами навколишнього середовища. В цьому і полягає суть теорії Дарвіна. Однак, на Землі досі мешкають види, які пережили численні зміни клімату. До таких старожилів нашої планети можна віднести і плащеносную акулу, виловлену фахівцями Португальського інституту моря і атмосфери (IPMA) біля узбережжя в районі Алграве. Як повідомляють російські ЗМІ, доісторичний монстр попався дослідникам на глибині 700 метрів. Особина, яка потрапила в руки до вчених, є самцем і досягає в довжину 1,5 метра.

Виявлена португальськими дослідниками плащоносна акула жила в Атлантичному океані ще 80 мільйонів років тому, вчені прозвали знахідку "живою скам'янілістю". Вважаючись живими копалинами, ці акули насправді мають багато характеристик предків, які плавали в морях ще за часів динозаврів. Це жива копалина - вигляд хрящових риб з роду плащеносних акул однойменного сімейства.

Плащеносні акули дуже мало вивчені, так як мешкають на великій глибині. Зустріти плащеносних акул практично неможливо, так як вони вважають за краще залишатися на глибині від 600 до 1500 метрів. Їх можна зловити в Атлантичному океані, біля берегів Австралії, Нової Зеландії, Японії. Вважається, що в роті плащеносной акули розташовано близько 300 зубів. Довга і гнучка щелепа дозволяє їй цілком поглинути жертву, тоді як безліч невеликих і гострі, як голки, зубів запобігають втечі здобичі. Вона харчується в основному головоногими молюсками, а також кісткими рибами й акулами.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про безсмертя і хробаків

Популярні новини зараз

Українці "освистали" новий образ Юлії Тимошенко: "Через ботокс моргнути не може"

Мама школяра розкрила очі батьків на меню Клопотенка: "Поверніть булки і ковбасу"

"Холостячка" Злата Огнєвіч практично зняла труси і засвітила "равлика", Задворний може кусати лікті

Панянка чи все ж "пацанка"? Донька Ольги Фреймут Злата Мітчелл носить такі короткі спідниці, що навіть мама в молодості не наважувалася

Показати ще