Біолог Роберт Олександр Пайрон розповів, чому людству не варто втручатися в зникнення видів тварин.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Масові вимирання періодично знищують до 95% видів одним махом - вони трапляються кожні 50-100 млн років, і вчені згодні, що зараз ми знаходимося в процесі шостого масового вимирання.
На думку Пайрона, прагнення до збереження заради збереження тільки призводить до необдуманого, непотрібної поспіху. Вимирання - природний процес еволюції, механізм, за допомогою якого природний відбір "прибирає" погано адаптовані види і дозволяє процвітати самим міцним.
“Види постійно вимирають. Немає такого поняття, як "зникаючий вид" - вони всі зникаючі. Єдина причина, по якій ми повинні прагнути до збереження біорізноманіття - це ми самі, це наше стабільне майбутнє, - пояснює біолог. - Так, ми змінили навколишнє середовище і тим самим перешкодили іншим видам. Однак всі ці зміни тільки здаються штучними, тому що ми використовуємо розумні методи ведення господарства, впроваджуємо технології і розвиваємо промисловість. Але люди - теж частина біосфери, і наші дії такі ж законні, як і природні. Збереження вимираючого виду - не більше ніж позбавлення від почуття провини".
Раніше портал "Знай.uа" повідомив, як клімат впливає на характер.