Колектив Австралійських учених спробував з'ясувати, наскільки наявність хижих тварин необхідно для існування сучасного суспільства. Виявилося, що в разі остаточного винищення хижаків і скорочення їх природного середовища існування, на людство обрушитися безліч проблем. Як вдалося з'ясувати, хижаки не тільки знищують шкідників сільського господарства, але і запобігають масштабні епідемії, передають російські ЗМІ.

Вчені на чолі з Крістофером О Брайаном (Christopher O Bryan) з Квінслендського університету в Австралії виконали масштабний огляд корисних для людини функцій, які виконують хижаки і падальщики, які живуть поряд з ним. Важлива роль м'ясоїдних в природних екосистемах давно визнана, але їх позитивний вплив на господарську діяльність людини розумної до цих пір залишався без належної уваги. У своїй науковій роботі автори вказують на цю несправедливість. О'брайан і колеги проаналізували величезний пласт наукових статей і зібрали свого роду каталог корисних функцій, які виконують м'ясоїдні.

Деякі з таких функцій загальновідомі: наприклад, птахи і кажани винищують комах-шкідників. На одному острові Сулавесі це запобігає загибелі 30% врожаю какао-бобів. Іноді користь від хижаків буває несподіваною. Скажімо, пуми роблять оленів більш обережними. Реінтродукція пум в США в наступні 30 років повинна зменшити на 22% кількість ДТП за участю цих благородних тварин і заощадити 2,31 мільярда доларів. Окремої згадки заслуговує роль м'ясоїдних в запобіганні епідеміям. Мисливці знищують переносників, а падальщики "утилізують" заразні тушки. Так, відомі випадки, коли через скорочення поголів'я рудої лисиці частішали спалахи хвороби Лайма.

Популярні новини зараз
Потрібно встигнути: українцям, з квитанціями за світло на руках, назвали важливу умову З 28 квітня та до 5 травня: "Нафтогаз" закликав споживачів оглянути газові лічильники Штрафи від 3,5 тисяч гривень: "Газмережі" попередили власників газових плит та колонок З 1 травня доведеться виживати без допомоги: кому перестануть виплачувати субсидію
Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про найменшого хижака