Популярний антибіотик азитроміцин може збільшити ризик смерті.

Ці ліки застосовується для лікування бронхіту, пневмонії, вушних інфекцій та венеричних захворювань. Як пишуть західні ЗМІ, Азитроміцин існує на світовому ринку з 1980 року, але дослідники з Університету Вандербільта вперше документально довели серйозний ризик для серця - цей препарат в 2,5 рази підвищує ризик смертей від серцево-судинних захворювань в перші п'ять днів лікування.

Дослідження проводили в південному американському штаті Теннессі з 1992 по 2006 рік. Лікарі спостерігали за 348 000 пацієнтами, яким був прописаний антибіотик. В результаті дослідження вчені з'ясували, що люди, які приймали азитроміцин, частіше вмирали від серцево-судинних проблем.

Провідний автор дослідження Уейн Рей, професор профілактичної медицини в Університеті Вандербільта зазначив, що дослідження додає важливу інформацію про ризики, пов'язані із застосуванням азитроміцину. Тому людям з проблемами серця краще приймати інші ліки.

Популярні новини зараз
Monobank "заморожує" особисті кошти українців: хто може залишитися без копійки "Земля затремтить під ногами": ясновидець Герман побачив точний рік перемоги України Дніпровська дівчина-хатико повернулася, але тепер вона нападає на людей На школи тепер чекають масові перевірки: батьки домоглися свого
Показати ще

Азитроміцин: побічні дії

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що в лікарнях США виявили штами пневмонії, невразливі для одного з антибіотиків "останньої надії" колістіна. Вчені вивчили зразки мікробів, зібрані при особливо складних випадках пневмонії - спочатку встановили, що вони невразливі для карбапенеми і ряду інших антибіотиків, і не мають захисту тільки від колістіна.

Пізніше було встановлено, що приблизно 5% від загальної кількості мікробів виявилися невразливими і від колістіна - їх мала кількість обґрунтовується наявністю спеціального гена, який захищає пневмокок від антибіотика, але зменшує його життєздатність в "нормальної" обстановці.

В Україні тимчасово прибрали з аптечних прилавків відомий антибіотик вітчизняного виробництва "Цефтриаксон". Чому? А від нього людина померла.

Про це повідомили в прес-центрі в Державній службі України з лікарських засобів та контролю над наркотиками. Згідно з даними відомства, надійшло повідомлення від ДП "Державний експертний центр МОЗ України" про несприятливому результаті після застосування української препарату (а саме, летальний результат) "Цефтриаксон" (порошок для приготування ін'єкцій по 1,0 г, 1 флакон з порошком у картонній упаковці ) виробництва ПАТ "Лекхім-Харків" серії 750130387А0099А31.