Учений-любитель Джеральд Ейхштедт використовував фотографії з зонда Juno, щоб показати рух хмар на Юпітері. Математик Джеральд Ейхштедт є членом Планетарного співтовариства. Він опрацював нові зображення Juno у вільний час, пише Science Alert.

Він створив відео із зображень, зроблених апаратом JunoCam 1 квітня цього року. Фотографії були зроблені з відстані приблизно 24 749 кілометрів над хмарними вершинами.

Ейхштедт змінив зображення так, щоб вони відповідали одній і тій же точці огляду. Це дозволило йому прямо порівняти їх, більш точно виміряти зміни у хмарах. Потім він змоделював рух окремих пікселів, щоб створити анімацію того, як хмари потрапили з точки A в точку B.

Вчений зазначив, що ця анімація є скоріше доказом концепції. З великою кількістю зображень із зонда Juno, які надали б додаткові точки даних, може бути екстрапольоване більш довге відео.

Популярні новини зараз
Більше не видурять гроші: як перевірити, що сайт, банківська картка чи мобільний номер є шахрайськими У Києві помітили величезну чергу до лікарні: що сталося Попрощаєтесь зі своїм житлом? Що станеться з ухилянтами у новому законі про мобілізацію Чому в СРСР будували 5- та 9-поверхівки - ви навіть не здогадуєтеся, у чому "секрет"
Показати ще

"Грунтуючись на цій первісній роботі, ми можемо додати більше змінних, які дадуть нам більш докладний опис і фізичне розуміння атмосфери Юпітера", - підкреслив дослідник.

Зазначимо, що нещодавно американське космічне агентство NASA опублікувало новий знімок гігантського урагану на Юпітері, який був зроблений автоматичною станцією Juno під час зближення з газовим гігантом Сонячної системи. Фото шторму складається з трьох окремих знімків, що дозволило поліпшити передачу кольору. Juno зафіксувала незвичайну і масштабну подію на планеті на відстані від 25 до 49 тисяч кілометрів.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що виявити інопланетне життя вченим допоможуть рослини. А точніше кисень, який вони виробляють. Американські вчені прийшли до висновку, що ознаки існування життя на экзопланетах можна встановити за особливостями зміни сезонів, які можна побачити завдяки потужним телескопам. Відомо, що влітку обсяг вуглекислого газу в атмосфері в північній півкулі Землі зменшується під впливом рослинності.