Астрономами Європейської південної обсерваторії (EOS) було виявлено нейтронну зірку зі слабким магнітним полем і кільцем холодного газу.

Темна зірка розташовується поруч з Малою Магеллановою Хмарою, що робить її першим подібним астрофізичним тілом, знайденим за межами Чумацького шляху.

Про це написали у виданні Science Alert.

За оцінками вчених, вік темної зірки SNR 1E 0102.2-7219 (E0102) становить дві тисячі років.

Дані, отримані Very Large Telescope і орбітальним апаратом Chandra X-ray Observatory, показали, що всередині міхура знаходиться тороїдальна область холодного газу.

Популярні новини зараз

Дженніфер Лопес і Бен Аффлек віддалися пристрасним поцілункам просто на вулиці, правду не приховати

Перехворіли можна не вакцинуватися? Доктор Комаровський зруйнував поширені міфи про covid-19

Головне за ніч: новий "Азаров" в Україні, майбутня наречена в родині Кошового, ціни на м'ясо та овочі, зміни у Огнєвіч на Холостячцi

Після скандалу в Києві Instasamka "присмокталася" до тіла в капюшоні: на це дивляться наші діти

Показати ще

Астрономи довели, що темна зірка була залишками наднової і стала маленькою нейтронною зіркою, яка приблизно в два рази менше звичайних нейтронних зірок, діаметр яких зазвичай становить 20 кілометрів.

Механізм формування хмари холодного газу поки невідомий, проте вчені вважають, що він якось пов’язаний з поглинанням компактним об’єктом зірки-компаньйона.

Як раніше повідомляв "Знай.ua", астрономи зі США та Німеччини вивчили спіральну газову систему з галактичного скупчення Персея, яка є одним з найбільших об'єктів у Всесвіті. Як виявилося, що вона містить в собі вихор розмірами в два мільйони світлових років. Дивним є той факт, що вік "холодного урагану" оцінюється в п'ять мільярдів років, тобто, він старше, ніж Сонячна система.