Астрономами Європейської південної обсерваторії (EOS) було виявлено нейтронну зірку зі слабким магнітним полем і кільцем холодного газу.

Темна зірка розташовується поруч з Малою Магеллановою Хмарою, що робить її першим подібним астрофізичним тілом, знайденим за межами Чумацького шляху.

Про це написали у виданні Science Alert.

За оцінками вчених, вік темної зірки SNR 1E 0102.2-7219 (E0102) становить дві тисячі років.

Дані, отримані Very Large Telescope і орбітальним апаратом Chandra X-ray Observatory, показали, що всередині міхура знаходиться тороїдальна область холодного газу.

Популярні новини зараз
Гороскоп на сьогодні 4 липня: суперечки, великі покупки та дрібні помилки – прогноз для всіх знаків Зодіаку Київ та інші міста будуть розбиті: волонтерка спрогнозувала невтішне майбутнє для українців Вийдуть на пенсію навіть без робочого стажу: кому з українок доступний несподіваний привілей Пенсіонерів ощасливлять допомогою: заплатять по 4000 гривень
Показати ще

Астрономи довели, що темна зірка була залишками наднової і стала маленькою нейтронною зіркою, яка приблизно в два рази менше звичайних нейтронних зірок, діаметр яких зазвичай становить 20 кілометрів.

Механізм формування хмари холодного газу поки невідомий, проте вчені вважають, що він якось пов’язаний з поглинанням компактним об’єктом зірки-компаньйона.

Як раніше повідомляв "Знай.ua", астрономи зі США та Німеччини вивчили спіральну газову систему з галактичного скупчення Персея, яка є одним з найбільших об'єктів у Всесвіті. Як виявилося, що вона містить в собі вихор розмірами в два мільйони світлових років. Дивним є той факт, що вік "холодного урагану" оцінюється в п'ять мільярдів років, тобто, він старше, ніж Сонячна система.