Фізики з Швейцарії і США досліджували, як банки з-під газованої реагують на стиск уздовж осі, якщо їх бічну поверхню пом'яти, вдавлюючи в неї невелику кульку. Однак забава мала величезний сенс. Отримані результати, можуть, наприклад, допомогти у розрахунку міцності ракетних баків або інших циліндричних конструкцій.

Якщо ви захочете здавити нову, рівну жерстяну банку "зверху вниз", тобто притиснути верхню її сторону до основи, то у вас нічого не вийде. Ці банки спеціально зроблені так, щоб витримувати великі навантаження, що виникають при перевезенні та зберіганні. Однак якщо ви трохи помнете банку з боків, справа піде швидше: тепер тонка жерсть може гнутися і скручуватися, коли ви на неї тисніть.

Еммануель Віро (Emmanuel Virot) з Федеральної політехнічної школи в Лозанні і його колеги з Гарварду вирішили дослідити це явище більш ретельно і побудували спеціальний пристрій, який сдавливало і м'яло банки з-під газованої води. Завдяки цим результатам, вчені краще зможуть представити різні ситуації при деформації безлічі об'єктів.

Популярні новини зараз
Гороскоп на 14 грудня: як використати суботу на повну котушку У платіжках за комунальні послуги з'явився новий рахунок: кому готувати більше грошей Українцям доплатять 20% до пенсії: хто у списках на підвищення Нарешті вистачить на комуналку: пенсію рахуватимуть за новою формулою, на скільки збільшяться виплати
Показати ще

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що біологи знайшли водоростей-вбивць.