За рік в Севастопольську бухту скидають таку кількість відходів, яку за обсягом можна порівняти з обсягом самої бухти. А з плином часу, це може призвести до екологічної катастрофи.

Про це йдеться в повідомленні "Радіо Свобода"з посиланням на дослідження провідного інженера-дослідника Морського гідрофізичного інституту РАН Сергія Свищева.

"В нашу бухту скидаються промислово-побутові, комунальні, зливові і навіть аварійні скиди. Їх кількість за рік можна порівняти з обсягом всієї бухти. На території Севастопольської бухти розташовується понад 30 джерел цих стоків. Причому більша частина з них зосереджена в бухті Південна", – зазначив Свищев.

Популярні новини зараз
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа "Допекли за 4 години": українці, які оплатили послуги "Київстар", залишаються без зв'язку Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Показати ще

Фахівці Росприроднагляду взяли проби води поруч з міським пляжем "Кришталевий", набережній і дельфінарієм. Результати хімічного аналізу проб показали п'ятикратне перевищення концентрації деяких речовин.

У 2009 році кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник відділу морської санітарної гідробіології Інституту біології Південних морів Сергій Альомов виступив з цікавою заявою. Він сказав, що в Південній бухті можна добувати нафту. Вона осідала на дні протягом більше сотні років.

Під час штормів шари нафти можуть підніматися на поверхню і приводити до повторного забруднення.

Крім того, в бухті стоять кораблі Чорноморського флоту Росії. Вони скидають не лише нафтопродукти, але і лляльні води, а також сміття. Крім того, вони не виконують вимоги Міжнародної Конвенції по запобіганню забруднення моря із суден і не мають закритих систем збору фекальних вод для подальшої їх здачі на берегові очисні споруди.

Види Севастопольської бухти з моря - відео:

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа" з періоду початку анексії Криму і вторгнення на Донбас, Україна отримала значну допомогу від США. Загальна сума становить один мільярд доларів. Ці гроші призначалися для зміцнення української сфери безпеки.

Не всі ці гроші виплачували безпосередньо - частина з них надходила у вигляді військового обладнання, приладів нічного бачення, радарів та іншої техніки.