Вчені знайшли двійника планети Бета Живописця b. Вона, до речі, є однією з найбільш вивчених екзопланет, яку зовсім недавно вдалося сфотографувати безпосередньо. Про це повідомляє Naked science

Планета розташовується на відстані 63 світлових років від Землі і по масі вона в сім разів перевершує Юпітер. Знайдена планета-двійник багато в чому схожа з оригіналом.

Обидві планети мають приблизно однакову масу, абсолютну зоряну величину і спектральний клас. А ось в іншому вони відрізняються.

Так, Бета Живописця b знаходиться всього в дев'ять разів далі від своєї зірки, ніж Земля від Сонця, а 2MASS 0249c – в 1950 раз далі. До того ж, її "материнська зірка" – це подвійна система коричневих карликів. Бета Живописця на порядок яскравіше Сонця; коричневі карлики 2MASS 0249 у дві тисячі разів тьмяніше.

Астрономи вважають, що незважаючи на загальне походження зірки і пари карликів, з великою ймовірністю можна стверджувати, що вони формувалися в різних умовах.

Бета Живописця b цілком вкладається в традиційні уявлення про утворення газових гігантів з протопланетного хмари, що оточує молоду зірку. Вчені вважають, що в невеликому хмарі-предка 2MASS 0249 просто не було достатньо матеріалу для народження такої великої планети.

Дослідники припускають, що додаткова речовина могла бути отримано планетою десь ззовні.

Нагадаємо, Нібіру наближається до Землі. Нещодавно відомий Геолого Ітан Троубрідж заявив, що наближається знищення людства, оскільки "планета Х" наблизилася до Землі на рекордно близьку відстань. У зв'язку з цим гравітаційне поле планети діє на Землю.

Як повідомляв Знай.иа, зародження планети-карлика піймала камера. Європейської південної обсерваторії групі астрономів на чолі з командою Інституту астрономії товариства Макса Планка (MPIA) вдалося отримати перше в історії науки зображення планети, яка формується в системі зірки PDS 70 - молодого помаранчевого карлика на відстані 370 світлових років від Землі.

Також Знай.иа писав, астрономи "розкололи" Юпітер.