Глобальне потепління вже в найближчі 50 років знищить значну частину паразитів, які більш уразливі до змін клімату.

У цей перелік увійдуть третина видів існуючих паразитарних черв'яків, комах і кліщів, передає Science Advances.

Перш ніж зробити такі висновки, вчені проаналізували 53 133 зразка паразитів, що належать до 457 видів, зібраних раніше біологами по всьому світу.

Після детального вивчення матеріалу вони склали карту, з якої стає зрозуміло, де паразити поширені більше, а де менше.

Потім вони наклали на цю карту наявні прогнози по зміні клімату. З'ясувалося, що 5-10% знайдених видів в результаті глобального потепління втратять свій ареал проживання вже до 2070 року. Там, де вони живуть, стане тепліше, що особливо сильно вдарить по кліщах і іншим ектопаразитах. Серед причин їх вимирання буде і поява більш теплолюбних видів, які харчуються цими паразитами.

Популярні новини зараз
Тікати вже немає куди: які види повісток можуть отримати Україна під час мобілізації Володимир Зеленський взявся за Андрія та компанію з Івано-Франківська, який знущався з українок: "До 7 років в'язниці" Фіналіст "Танці зі зірками" Дмитро Дікусар показав, як його змінила війна: "Хотів сповістити вас..." Організатор п'яних вечірок щасливий, що став популярним: "В 19 років твій *бальник знає вся країна"
Показати ще

Дослідники врахували й те, який відсоток паразитів вимре через зникнення видів-хазяїв в їх ареалі проживання. Справа в тому, що чимало з них протягом існування змінюють господарів. Для продовження існування таких паразитичних видів потрібна стабільність екосистеми. З урахуванням того, що потепління не дасть цьому статися, до 2070 року може загинути до 30% усіх видів паразитів. Особливо таке актуально для країн, де постійно жарко.

А от у районах з помірним і холодним кліматом вчені прогнозують суттєве зростання кількості паразитів, які тікатимуть туди з більш теплих кліматичних зон.

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", танення арктичних льодовиків загрожує планеті ще однією катастрофою.