Планета Земля все більше страждає від парникового ефекту. Вченим вдалося відшукати в Антарктиді мікроорганізми, які допоможуть вирішити глобальну екологічну проблему.

Про це повідомляє Eurekalert. Вчені виявили в підльодовикових озерах Антарктиди мікроорганізми, які здатні знищувати практично весь метан. Саме він і стає причиною утворення в атмосфері парникового ефекту.

Мікроорганізми живуть в антарктичному озері Уїлланс під 800-метровим шаром льоду. Вони переробляють майже 99% метану в товщі води. Газ утворюється під масивними льодовиками через розкладання похованої органіки або через вихід на поверхню вулканічних газів.

Попадання метану в атмосферу у великих кількостях призводить до підвищення середньої температури на планеті, що стає причиною танення льодовиків.

Вчених не здивували здатності антарктичних мікроорганізмів, що живуть глибоко під льодом. Вони позбавлені доступу до сонячного світла і кисню, через це у них вибудувався особливий метаболізм в таких складних умовах. Наприклад, в екосистемі льодовика Тейлора, бактерії використовують для дихання залізо.

Популярні новини зараз
У МОЗ заспокоїли українців на рахунок е-рецептів: в аптеки бігти не потрібно Мурат Налчаджіоглу принизив колишню Ані Лорак лише парою вчинків: співачка на таке не здатна Кабмін вирішив, коли у школярів закінчиться навчальний рік – канікули влітку "під загрозою" Що зміниться, якщо постійно пити воду з лимоном: експеримент здивує всіх
Показати ще

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, вчені зробили невтішний прогноз щодо зміни клімату на Землі.