Дослідники з США виявили негативні наслідки від глобального потепління на повітряні перельоти. Кліматичні зміни вплинуть на послуги авіакомпаній.

Про це повідомляється в журналі Climatic Change. Глобальне потепління скоротить кількість пасажирських місць в салоні авіалайнера на 4%. Причина криється в тому, що підвищення температур ускладнить процес зльоту літаків.

При нагріванні повітря стає менш щільним, а крила літака створюють менше підйому. Це призводить до того, що літаку буде складніше набирати висоту.

За розрахунками дослідників до 2080-го року щорічні максимальні добові температури в аеропортах виростуть до 4-8 градусів за Цельсієм.

Якщо тенденція триватиме, то компанії пожертвують кількістю пасажирів. В особливо спекотні дні доведеться скоротити обсяг багажу і місць в салоні. Альтернативою може стати перенесення рейсу на більш прохолодну пору доби.

Популярні новини зараз

Помер легенда гурту "Сплін" Олег Еміров: збулося страшне пророцтво

Роман Свечкоренко розкрив таємницю творців "Холостячки": не підпускали до Злати Огнєвіч до фіналу і приховали розлучення

Потап зненацька застав Настю Каменських за дивним заняттям: "Спускаюся вниз, а там..."

Михайло Поплавький запропонував змінити гімн "Ще не вмерла України...." на свою пісню, земляки сміються: "Ваша пісня і так гімно"

Показати ще

Автор дослідження, аспірант Колумбійського університету Ітан Коффел впевнений, що авіакомпаніям вже стоїть внести фактор глобального потепління в свої стратегічні плани. За його розрахунками, доведеться зменшити кількість місць в салоні на 12-13 пасажирів. Це негативно позначиться на прибутку перевізників.

Дослідники вважають, що негативний ефект глобального потепління можна знизити. Для цього необхідно розробити нові двигуни або зробити посадочні смуги довшими.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, астрономи виявили нову загрозу для Землі, яка несеться з космічного простору.