Орбітальна обсерваторія "Хаббл" отримала фотографії незвичайної галактики NGC 1032 в сузір'ї Кита, що стала схожою на котяче око з-за того, що ми дивимося на неї майже збоку, повідомляє сайт космічного телескопа.
Як сьогодні вважають астрономи і космологів, Всесвіт містить у собі приблизно рівну кількість еліптичних і спіральних галактик, помітно розрізняються не тільки своєю формою, але й історією формування та тим, які типи зірок в них живуть і формуються.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
На відміну від досить одноманітних еліптичних галактик спіральні галактики виглядають дуже строкато. Вони можуть мати як двома, так і чотирма або ще більшим числом "рукавів" в їх центрі може бути так звана перемичка, особлива щільна група зірок, та сама форма спіралей може досить сильно відрізнятися.
Ще в 1926 році Едвін Хаббл припустив, аналізуючи фотографії відомих тоді спіральних і еліптичних галактик, що їх форма далеко не випадкова і що вона відображає історію їх еволюції. Згодом з'ясувалося, що еволюція галактик йшла рівно в протилежний бік, ніж думав Хаббл, однак придумана їм послідовність виявилася дійсно пов'язана з хімічним складом, формою, структурою та деякими іншими рисами галактик.
"Знай.uа" нагадує, що кожен рік від вчених по кілька разів в рік ми чуємо застереження про кінець світу. Однією з найпоширеніших версій вважається зіткнення великого астероїда з Землею. Таких застережень стає занадто багато і ніхто вже не звертає на них ніякого уваги.
І даремно. У космосі насправді є об'єкти, які потенційно можуть спалити планету Земля дотла. Небезпека з космосу – не міф. Кожен повинен знати назви смертоосных астероїдів.