Провідний дослідник департаменту освіти ізраїльського університету імені Бен-Гуріона, доктор Идит Шалев, показала у своїй статті, опублікованій в Psychological Research, що навіть просте нагадування про холодних температурах викликає зростання когнітивного контролю.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПопередні дослідження були спрямовані на вивчення фактичного впливу температури на цей психологічний феномен, відомий як "когнітивний контроль", але зараз в перший раз вчені виміряли ефекти сприйняття температури.
Дослідники провели два експерименти. У першому, 87 студентів виконували антисаккадні завдання (саккади – швидкі, суворо узгоджені рухи очей, що відбуваються одночасно і в одному напрямку ), в рамках яких було потрібно дивитися в протилежний бік від рухомого об'єкту і застосовувати заходи когнітивного контролю. У другому експерименті, 28 студентам було запропоновано виконувати ті ж антисаккадные завдання, але в цей раз їх попросили, щоб вони уявили собі картину зимового пейзажу, конкретну вулицю з нейтральною температурою або сонячний пейзаж, зображений в якості фонового малюнка в тесті.
“Результати показали, що ті, хто уявляв собі зимовий пейзаж досягли кращого результату. Отже процес когнітивного контролю може бути активований без фізичного навантаження лише за допомогою концептуальних процесів", – пише Шалев. Когнітивний контроль – це процес, при якому цілі і плани впливають на поведінку. Він передбачає здатність свідомо гальмувати відповіді, щоб максимізувати довгострокові інтереси людини.
Раніше портал "Знай.ua" розповідав про те, що варто їсти восени