Проблема безсмертя давно хвилює людей. Вчені з усього світу намагаються знайти спосіб уповільнити процеси старіння в організмі людини. До певного порогу життя людини продовжується гідними умовами праці, гарним харчуванням і якісним сном. Але це лише до певної межі. На думку більшості сучасних дослідників цієї теми, ключ до безсмертя криється в геномі людини. Як повідомляє журнал Nature, групі вчених з Інституту нейробіології Китайської академії наук вдалося наблизитися до розгадки цього питання. Експерименти на круглих хробаках дозволили виявити генетичний шлях, пов'язаний зі старінням організму.

Експерименти проводилися на прозорому круглому хробаку Caenorhabditis elegans приблизно 1 мм завдовжки, який живе в грунті в помірному кліматі. Він вважається базовою моделлю для вікових досліджень, оскільки володіє ясним генетичним профілем і короткою тривалістю життя — в середньому 3 тижні. В процесі старіння ці черв'яки виявляють різну ступінь зниження здатності до розмноження, апетиту і рухливості.

Біологи виявили, що комбінація певних генів, що кодують нейропептиди та їх рецептори, управляє стресовою реакцією «ген довголіття», який регулює темпи старіння. Чим активніше кодує ген і чим сильніше ген-рецептор, тим швидше настає старість. Поки вчені не виявили такі ж нейропептиди, які є у цього черв'яка, в організмі людини. «Але ми знаємо, що еволюція тварин консервативна, і якщо ми продовжимо дослідження, ми з імовірністю виявимо, що механізми, що лежать в основі темпів старіння ссавців, не відрізняються від механізмів у хробаків», — переконаний Мумін Пу, директор інституту.

Популярні новини зараз

Українці все ж отримають 1000 грн від Зеленського - нардепи проголосували "За"

Оля Полякова зізналася, навіщо зайняла місце Тіни Кароль на "Голос країни": "Хочу додати..."

Українським школярам пояснили, коли почнуться зимові канікули – з класу за новорічний стіл

Не дарма стирчаcті соски засвітила: Ріанна отримала звання національного героя

Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про безсмертних телепатів