Проблема безсмертя давно хвилює людей. Вчені з усього світу намагаються знайти спосіб уповільнити процеси старіння в організмі людини. До певного порогу життя людини продовжується гідними умовами праці, гарним харчуванням і якісним сном. Але це лише до певної межі. На думку більшості сучасних дослідників цієї теми, ключ до безсмертя криється в геномі людини. Як повідомляє журнал Nature, групі вчених з Інституту нейробіології Китайської академії наук вдалося наблизитися до розгадки цього питання. Експерименти на круглих хробаках дозволили виявити генетичний шлях, пов'язаний зі старінням організму.

Експерименти проводилися на прозорому круглому хробаку Caenorhabditis elegans приблизно 1 мм завдовжки, який живе в грунті в помірному кліматі. Він вважається базовою моделлю для вікових досліджень, оскільки володіє ясним генетичним профілем і короткою тривалістю життя — в середньому 3 тижні. В процесі старіння ці черв'яки виявляють різну ступінь зниження здатності до розмноження, апетиту і рухливості.

Біологи виявили, що комбінація певних генів, що кодують нейропептиди та їх рецептори, управляє стресовою реакцією «ген довголіття», який регулює темпи старіння. Чим активніше кодує ген і чим сильніше ген-рецептор, тим швидше настає старість. Поки вчені не виявили такі ж нейропептиди, які є у цього черв'яка, в організмі людини. «Але ми знаємо, що еволюція тварин консервативна, і якщо ми продовжимо дослідження, ми з імовірністю виявимо, що механізми, що лежать в основі темпів старіння ссавців, не відрізняються від механізмів у хробаків», — переконаний Мумін Пу, директор інституту.

Популярні новини зараз
Йдеться майже про 10 тисяч гривень: скільки сьогодні мають отримувати українські пенсіонери "Київстар" попередив українців про небезпеку: що треба знати Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати
Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про безсмертних телепатів