Людство масово потерпає від синдрому хронічної втоми, і ця проблема зовсім не є чимось надуманим, як багато хто вважає.

Вчені Стенфордського університету з’ясували, що СХВ можна діагностувати, зробивши аналіз крові, передає Naked Sciense.

За висновками фахівців, у крові людей із хронічною втомою виявлені маркери запалення, що сигналізують про збій імунної системи.

У ході експерименту вчені спостерігали за 192 добровольцями з СХВ. Вони помітили, що у їх крові короткі сигнальні молекули цитокінів координують реалізацію запальних процесів, роботу імунітету. Цитокіни виділяються імунними клітинами і діють в дуже малих концентраціях, так що їх присутність завжди говорить про розвиток якихось захисних реакцій

Автори порівняли вміст 51 цитокина у людей з СХВ і 392 здорових добровольців і побачили, що кількість як мінімум 17 з них у хворих підвищена, причому тим сильніше, чим яскравіше проявляються симптоми.

Популярні новини зараз
Нові правила мобілізації: кому треба готуватися до ВЛК Українцям дали надію: які комунальні тарифи пообіцяли не чіпати ПриватБанк скасував плату за важливу послугу: до кінця року не візьмуть жодної копійки Українцям кардинально змінять правила оплати комуналки: до чого готуватись
Показати ще

Так, у тих людей, які серйозно страждають від синдрому, втричі вищим був вміст лептину, гормону і цитокіну, що бере участь в регуляції енергообміну і харчової поведінки - саме він відповідальний за повну відсутність апетиту.

Дослідники ще не можуть точно сказати, чи є цитокіновий дисбаланс причиною або наслідком СХУ, проте дуже схоже на те, що хвороба може бути пов'язана з порушенням метаболізму й енергообміну. Це дезорієнтує імунітет, запускаючи запальні процеси. На їх думку, профіль вмісту цитокінів цілком може служити новим і досить надійним критерієм для діагностики СХВ і його ступеня, а в майбутньому саме цитокіни стануть і мішенями для лікування цього стану.

Раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав, як підвищити власну працездатність.