Група дослідників з різних країн, уважно вивчивши знімки гавайской обсерваторії, прийшла до висновку, що вночі в атмосфері Венери утворюються стаціонарні хвилі, повідомляє журнал Nature Astronomy.

Венера обертається досить повільно. Ніч на цій планеті триває близько 60 земних діб. А от атмосфера обертається набагато швидше. Таке явище, зване ще "суперобертанням", особливо яскраво виражено на висоті 60-70 км. Там атмосферні маси часом рухаються десь в 60 разів швидше, ніж відповідні їм точки планетарної поверхні.

Дослідники проаналізували знімки, які були зроблені в 2015 році, і виділили три форми хмар на нічній стороні планети, не характерних для денної сторони: хвилеподібні, нерівні з рваними краями і довгі ковиле - або веретеноподібні. Окремі хмарні гряди простягалися на три тисячі кілометрів. Крім того, на темній стороні Венери виявилося багато стаціонарних хвиль (їх ще називають гравітаційними, або гідродинамічними) - атмосферних збурень, які не переміщуються разом з атмосферою, а залишаються нерухомими відносно поверхні

Стаціонарні хвилі помічали на Венері і до цього; вважалося, що вони з'являються над складками рельєфу і піднімаються з нижніх шарів атмосфери догори. Тепер дослідники встановили, що вночі стоячі хвилі виникають і над південною частиною планети, де немає великих гір. Крім того, нічні стаціонарні хвилі на Венері існують тільки у верхніх шарах хмар, на висоті більше 50 кілометрів, що спростовує рельєфну теорію їх зародження. Походження нічних стоячих хвиль на Венері поки що залишається нез'ясованим.

Популярні новини зараз
Шукати іншу роботу або голодувати у старості: яку пенсію дадуть людям із зарплатою 10 000 грн Отримали зарплату, зробили заначку та залишилися без грошей: українців попередили про неприємності вдома Кінець світу все ближче? Експерти знайшли лякаючий напис, який готує до гіршого: "До Землі наближається" Громадський транспорт подорожчає для всіх, окрім пенсіонерів: скільки доведеться платити з 1 травня
Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про можливі наслідки спалахів на поверхні Сонця