Автори нового дослідження попереджають: вже до середини 21 століття більше 80% сучасних кавових плантацій Латинської Америки можуть зникнути.

Міжнародна група вчених досліджувала перспективи впливу глобального потепління на території, на яких розташовані кавові плантації. Для створення моделі вчені використовували дані про спостереження 39 видів бджіл-запилювачів на території Південної Америки і базу даних кліматичних змін WorldClim. Прогноз виявився більш похмурим, ніж припускали попередні дослідження.

Згідно з прогнозом, від 73 до 88 відсотків територій Латинської Америки, придатних для кавових плантацій сьогодні, непоправно зміняться умови, придатні для вирощування кави. На думку вчених, з найбільшими труднощами зіткнуться Нікарагуа, Гондурас і Венесуела. При цьому експорт кави - величезна частина доходів цих країн.

Популярні новини зараз

Мама Кузьми Скрябіна звернулася до Володимира Зеленського через крадіжку спадщини її сина: "Перед Днем народження...."

Оля Фреймут позмагалася красою з молодшою сестрою: очі розбігаються

Легенда "Танців з зірками" Катерина Кухар описала своє меню: "Сьогодні - вівсянку, завтра - голодувати"

"Юру більше не побачимо": Шатунова з "Ласкового мая" похоронили, з'явилися фото з кладовища

Показати ще

Враховувалося не тільки вплив температури на самі рослини, але і стан бджіл, що запилюють деякі види кави. За оцінками вчених, видове різноманіття бджіл Південної Америки може скоротитися на 65% території континенту. Лише на 4-5% земель можна чекати зростання числа видів бджіл-запилювачів.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що кава може вберегти від страшніх хвороб.