Три відсотки людей, які отримали поранення гумовими кулями, загинули.

Дослідники вивчили 26 наукових доповідей про травми, інвалідності і смерті, викликаних гумовими кулями в період з 1990 по 2017 рік в Ізраїлі і на палестинських територіях, у Сполучених Штатах, Індії, Північної Ірландії, Швейцарії, Туреччини та Непалі.

У результаті виявилося, що в загальній складності 1984 осіб отримали поранення, з яких 53 (три відсотка) загинули.

Близько 300 (15,5%) всіх залишилися в живих залишилися з постійною інвалідністю, що стало прямим результатом поранення гумовою кулею - зазвичай в голову і шию.

Популярні новини зараз

Пенсія 2600 і доплата в 500 гривень: у Мінсоцполітики анонсували нове підвищення під осінь

"Креативно, але не гігієнічно": у київському ресторані відвідувачам дозволили лежати поруч з їжею

Настя Каменських показала, заради кого "втекла" від Потапа в Буковель: "Танцював і кайфував"

Філіп Кіркоров незручно попрощався з Пугачовою на очах в обімлілого Галкіна -"Ще поживу"

Показати ще

"Сліпота і видалення селезінки або частини кишечнику в результаті пошкоджень живота пояснюють більшу частину цих інвалідностей", - йдеться у звіті.

Гумові або пластикові кулі призначені для того, щоб оглушити, а не вбивати людей, як засіб боротьби з заворушеннями і натовпом.

"Ми виявили, що ці кулі викликали значний травматизм і смертність протягом останніх 27 років", - пишуть автори дослідження.

"Враховуючи властиву їм неточність, потенційну можливість зловживання і пов'язані з нею наслідки для здоров'я, які призводять до серйозних травм і смерті, гумові кулі не є підходящим зброєю для використання в якості засобу контролю натовпу", - йдеться у звіті.

"Це обговорення жодним чином не означає, що інша зброя безпечніше, і ми продовжимо вивчення аналогічного зброї", - зазначили дослідники.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що цифрові гіганти контратакували хакерів.