Не так давно, Європейське космічне агентство (ESA) опублікувало фотографію в мережі, на якій зображений грандіозний шторм на планеті Сатурн.

Якщо вірити словами вчених, подібне явище можна спостерігати на планеті раз на 30 років. Про це пише Telegraf.

При цьому, фахівці припускають, що планета накопичує енергію протягом кількох десятиліть, а потім випускає її у вигляді закрученого і хаотичного шторму з грозою.

Відзначається, що фотографія була зроблена супутником Cassini, який розроблявся спільно фахівцями NASA, ESA і космічним агентством Італії ASI. Також стало відомо, що літальний апарат був знищений 15 вересня 2017 року, коли згорів в атмосфері планети.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" писав про те, що в атмосфері планети WASP-39b, яка знаходиться в 700 світлових роках від Землі, вчені виявили набагато більше води, ніж у якої-небудь схожою на неї планети Сонячної системи. Такий висновок зробили фахівці під керівництвом Девіда Сінга з університету Ексетера у Великобританії.

Популярні новини зараз
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі "Допекли за 4 години": українці, які оплатили послуги "Київстар", залишаються без зв'язку Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Показати ще

WASP-39b знаходиться на орбіті зірки, дуже нагадує Сонце, а сама більш за все нагадує газових гігантів Сонячної системи, хоча поступається Сатурну і Юпітера по масі і перевершує їх за розмірами.

Крім того, група астрономів, які представляють проект The Virtual Telescope Project 2.0, заявили, що зовсім скоро поруч із Землею виявиться астероїд 2018 DV1. В точці максимального зближення відстань до нього буде лише трохи перевищувати 100 тис. км, тобто її можна впевнено віднести до потенційно небезпечних.

Таким чином, для того, щоб космічний об'єкт було визнано "потенційно небезпечним", достатньо, щоб відстань між ним і Землею в якийсь момент не перевищувала відстані до Місяця більш ніж у двадцять разів.

Вважається, що такі небесні тіла потребують додаткової уваги з боку науковців, оскільки який-небудь з майбутніх "витків", нехай і з невеликою ймовірністю, може врізатися в нашу планету.