У середу, 14 березня, стало відомо, що існує якийсь "космічний ген", який активується після потрапляння людини в умови перебування в космосі.

Про це за результатами численних медичних спостережень заявили в NASA, пише Live Science.

Відзначається, що відомство нарешті завершило дослідження під назвою Twin Study. Під час експерименту один із близнюків-астронавтів провів у космосі цілий рік, а його брат зробив кілька короткострокових польотів, які в сумі склали 54 дні.

За словами вчених, багато фізичних змін Скотта Келлі (зростання або орієнтування в просторі) прийшли в норму після річного перебування на Землі, проте 7% його ДНК змінилися назавжди. При цьому змінилися гени, пов'язані з імунною системою, формуванням кісткової тканини, кисневим голодуванням та надлишком вуглекислого газу в організмі.

Популярні новини зараз
За прострочені комунальні платіжки можуть забрати половину пенсії: як ще покарають боржників "Нафтогаз" дав 9 днів: що потрібно зробити навіть якщо газ не споживаєте Готуйте документи: "Укрпошта" розпочинає виплати до 3 тисяч гривень Нова смертельна хвороба набирає обертів - "корона" допомогла їй обійти імунітет
Показати ще

У той же час в NASA не уточнюють, як такі зміни впливають на здоров'я самого астонавта.

Якщо вірити словами Келлі, він "з подивом дізнався про дослідження з газет", і значних змін з його самопочуттям не сталося.

Як стверджують фахівці, зміни відбулися через відмінність в їжі, навколишнє середовище і вплив випромінювань. Відзначимо, що в розумових здібностях Келлі також не виявилося змін.

Крім того, результати цих досліджень вкрай важливі для майбутньої місії колоністів на Марс, які проведуть в космічному просторі ще більше часу, ніж цілий рік.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що 13 березня в космічному агентстві NASA протестували нового робота. Цей механічний агрегат під назвою InSight ("Інтуїція"), схожий на невеликий кран, здатний піднімати і переносити різні об'єкти – саме цим InSight і буде займатися на Червоній планеті.

Як з'ясувалося, це перший механізований апарат, який вивчить глибинні шари марсіанського грунту, тому замість коліс у нього прилаштували надміцний каркас, який дозволяє йому встояти практично на будь-якій поверхні.