Є ряд захворювань, які за загальним визнанням світової медичної спільноти, набагато більш імовірні для людей з нікотиновою залежністю, ніж для їхніх співгромадян. До них можна віднести зменшення робочого об'єму легень, сильне збільшення частоти пульсу і задишка при навантаженнях, проблеми з набором м'язової маси і ряд інших. Однак, при більш детальному розгляді, з'ясовується, що є захворювання, ризик яких знижується при палінні.

Наприклад, Альцгеймер і хвороба Паркінсона зустрічаються серед курців у два рази рідше. Згідно з доповіддю Британської медичної академії, кількість виразкових колітів у курящих у порівнянні з некурящими набагато нижче. У Греції найвищий відсоток курців населення по Європі парадоксальним чином співпадає з найнижчим відсотком онкозахворювань та захворювань системи кровообігу.

Медичний рапорт Австралійського статистичного бюро про стан здоров'я населення континенту в 1989-1990 роках показав, що здоров'я австралійських курців у загальному і цілому було краще, ніж здоров'я некурців або людей які кинули палити. Атеросклеротичні захворювання і онкологія показали досить скромні результати у тих, хто за їхніми свідченнями не випускає курильних паличок з рота, у порівнянні з некурящими співгромадянами.

Всі ці факти, звичайно ж, не можуть розглядатися, як привід почати курити. Але їх сукупність дозволяє поглянути на людський організм, як на більш складну та суперечливу систему.

Популярні новини зараз
Торкнеться учнів 5-7 класів: у МОН анонсували нововведення Що чекає на тих, хто не оновив облікові дані у ТЦК Тарифи для пенсіонерів, студентів і бізнесу: що пропонують Київстар, Lifecell та Vodafone Дітям дадуть по 3000 гривень до Дня Святого Миколая: як отримати виплату
Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про головну причину переходу на вейп