Вчені заявляють в один голос, що глобальні зміни клімату на планеті неминуче позначаться на всьому живому на Землі. Зокрема першою проблемою, з якою зіткнуться люди – це підвищення рівня світового океану, що призведе до затоплення значної частини суходолу та нестача питної води та продовольства.

За оцінками кліматологів, якщо температура на планеті зросте на 3 ° С, під загрозою опиняться райони проживання порядку 275 мільйонів осіб по всьому світу, - говорять дослідники з CDC (Центри з контролю і профілактиці захворювань, США).

Деякі вчені вважають, що саме по собі підвищення температури може виявитися більш серйозною загрозою, ніж затоплення прибережної смуги.

Таким чином, якщо середня температура повітря підскочить до 35 градусів за Цельсієм та вище, людина, яка не звикла до неї, не зможе пристосуватися - у тіла не буде для цього відповідних механізмів.

Популярні новини зараз
"Теплих днів 60%": відомий синоптик радить українцям готуватися до спекотної зими Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти З 1 грудня платитимуть за пільговим тарифом: у кого зменшаться рахунки за світло Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Показати ще

Тривале перебування на спеці, вказує експерт CDC (Центри з контролю і профілактиці захворювань, США) Майк Макгіхін, перевантажує теплорегуляційні системи тіла, вони дають збій. Зокрема, людина може перестати потіти, а отже - охолоджуватися через потовиділення. При підвищенні температури тіла мозок наказує м'язам "пригальмувати", і людина починає відчувати втому; температура також позначається на роботі центральної нервової та циркуляторной систем організму, це призводить до ефектів, безпосередньо не асоціюються з теплом: наприклад, під час "хвиль спеки" люди частіше звертаються до лікарень через проблеми з нирками.

Як і інші тварини, людина може адаптуватися до мінливих умов середовища проживання. Колись ми були куди менш пристосовані до спеки: згідно з одним дослідженням, ще сто років тому люди набагато гірше переносили періоди екстраординарного тепла - такі, як нинішнє літо. Якби ми зберегли колишню чутливість до високої температури, в 1980-2009 роках від неї загинуло б в 4 рази більше людей - такі сьогоднішні оцінки.

Дивіться: Як глобальне потепління познущається з людей

Нагадаємо, термометри в Японії понад два тижні трималися на позначці у 40 градусів за Цельсієм. Аномальна спека забрала життя десятків людей.

Як повідомляв раніше "Знай.ua", 1 серпня, стало відомо, що людство вичерпало всі біоресурси планети Землі на 2018 рік.

Також "Знай.ua" писав, що "планета Х" стрімко рухається до Землі і незабаром знищить її, вчені назвали дату кінця світу.