Розвиток штучного інтелекту останні кілька років набув таких масштабів, що загрози для людства не уникнути.

Принаймні, такої позиції дотримується президент американської технокомпанії Alphabet, яка володіє Google, Сергій Брін. У своєму щорічному корпоративному звіті до працівників він приділив цьому питанню окрему увагу.

Машинне навчання

На його думку, винайдене в 40-х роках машинне навчання переживає сьогодні бурхливе відродження. Причина тому криється у створенні надпотужних процесорів, здатних виконувати величезну кількість операцій за секунду.

Сергій Брін, президент Alphabet

Популярні новини зараз
Комунальники масово подають до суду на неплатників: яка заборгованість вважається критичною Хто заслужив на пенсію майже 10 000 грн: нова формула ПФУ наповнить вашу кишеню грошима З 28 квітня та до 5 травня: "Нафтогаз" закликав споживачів оглянути газові лічильники Зобов'язали передати списки: ТЦК посилює "полювання" на ухилянтів
Показати ще

"Ми живемо в епоху великого натхнення і перспектив, але разом з цим з'являється необхідність в колосальній передбачливості і відповідальності, оскільки технології глибоко і безповоротно переплетені з нашим суспільством. Я очікую, що технологія машинного навчання буде продовжувати швидко розвиватися, а Alphabet залишатиметься лідером – як в технологічній, так і в етичній еволюції. Понад мільярд людей зараз використовують Search, YouTube, Maps, Play, Gmail, Android і Chrome щомісяця. Це широке впровадження технологій створює нові можливості, але також нові обов'язки, оскільки соціальна тканина світу все більше переплітається", - зазначив Брін.

Людська праця не в тренді?

Як припускають у Google, розвиток новітній технологій справді з часом можуть витіснити людську працю із різних галузей економіки. Це загрожує зростанням рівня безробіття, при чому у планетарних масштабах. Інший ризик штучного інтелекту - він може бути використаний для маніпулювання людьми.

"Наші страхи варіюються від описаного в науковій фантастиці до цілком звичайних питань з приводу правильності використання автомобілів з автопілотами", - додав президент компанії.

Брін також перерахував сфери діяльності, де може бути застосований штучний інтелект, – зокрема, це медицина, автомобілебудування.

Дивіться: штучний інтелект перестає бути керованим

Як повідомляв портал "Знай.ua", американський пілот виклав у мережу відео, де за його словами, видно як його переслідують два НЛО. Інцидент стався біля озера Грум Лейк у штаті Невада. Пілот не на жарт перелякався. Об'єкти невідомого походження за формою нагадували тарілки, і, як повідомив пілот, вони намагалися його наздогнати в повітрі на величезній швидкості.