Генетики знайшли спосіб, як у найкоротші терміни зрощувати переламані кістки та обходитися без важкого та незручного гіпсу. Відновлювати кісткову тканину будуть за допомогою ультразвуку та методів генної інженерії.

Часто люди отримують дуже серйозні переломи, наприклад під час ДТП, і деякі випадки виявляються настільки важкими, що для лікування доводиться звертатися до пересадок донорських тканин або установлення металевих імплантатів. Складність таких операцій полягає ще й у дефіциті здорових донорських тканин, тому часто їх беруть у самого пацієнта, видаляючи частину кісток з інших місць, - пише Science Translational Medicine.

Проте вчені з Лос-Анджелеса знайшли спосіб, як швидко відростити нову тканину та обійтися без складних операцій. Для цього використали каркас із колагену – волокна білка, який виконує роль будівельного матеріалу у хрящах, кістках, а також шкірі.

Сітка із волокон колагену витягує стовбурові клітини та "змушує" їх заплутуватися серед цих ниток. Також медики за допомогою ін’єкцій вживлювали особливий ген, який спрямовував лікування у необхідну колію, після цього використовували ультразвук, що допомагав генетичному матеріалу проникати до клітинних ядер.

Як показали лабораторні експерименти на молодих свинях, за вісім тижнів навіть складні переломи повністю заживали.

Популярні новини зараз
Летальність приблизно 52%: ВООЗ застеріг про спалах небезпечного вірусу Червень принесе не лише тепло, а й гроші: хто отримає нову пенсію Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати Готуйте гаманці: скільки доведеться платити за електрику та газ з 1 травня
Показати ще

Крім того, за словами дослідників, нова тканина практично нічим не відрізнялась від "рідної" та була такою ж міцною.

Наступним етапом досліджень будуть клінічні випробування на старих тваринах, а згодом і на людях.

Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", результати дослідженнь кісток людей, які жили п'ять мільйонів років тому, змусили вчених переглянути теорію щодо походження людської мови.