До Землі наближається понад мільйона дрібних астероїдів. Однак, за заявами американських вчених, ці об'єкти не представляють небезпеки.

Кілька років тому фахівці NASA заявили, що 90% всіх виявлених астероїдів, розміри яких не перевищують 140 м в діаметрі, повністю безпечні, оскільки вони згорають ще в атмосфері, і, не торкаючись поверхні Землі.

Дрібні космічні об'єкти неможливо помітити на відстані: про них астрономи можуть дізнатися лише за кілька годин до падіння або безпосередньо під час падіння на Землю. Отже, безліч астероїдів, які мають малі розміри, можуть завдати істотної шкоди, спецслужби навіть не встигнуть відреагувати на потенційну небезпеку.

Астрономи з фонду В612, які спеціалізуються на захист планети від загроз з космосу, відзначили, що в даний момент до Землі летить понад мільйона астероїдів дрібних і середніх розмірів. Фахівці пояснили, що NASA стежить тільки за певною частиною неба і тільки за великими об'єктами, тоді як "бомбардування" може початися абсолютно в будь-якій точці простору.

Популярні новини зараз

"Том Харді, Кілліан Мерфі, Ленрі Кавілл": у мережі показали найбільш пекучих претендентів на роль Джеймса Бонда

Катя Осадча одним питанням змусила Анастасію Приходько замовкнути: "Хочете ще діток?"

Українським школярам пояснили, коли почнуться зимові канікули – з класу за новорічний стіл

Не дарма стирчаcті соски засвітила: Ріанна отримала звання національного героя

Показати ще

Порятунок експерти бачать у запуску спеціального космічного корабля, який буде зіштовхувати астероїди з їх траєкторії руху. Реалізація цього плану дозволить врятувати мільйони життів.

Нагадаємо, що NASA планувала запустити місію InSight Mars ще в 2016 році, однак технічні несправності рішення відклали. Тоді планувалося, що посадковий модуль InSight (Interior Exploration Using Seismic Investigations, Geodesy, and Heat Transport) на Марсі пробурить свердловину, щоб проаналізувати кору, мантію і ядро Червоної планети.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що сьогодні досліджувати грунт і пісок з поверхні Марса можна тільки дистанційно: цим займається, наприклад, марсохід Curiosity. Пристрій збирає зразки сухого ґрунту, сортує частки за розміром і аналізує їх хімічний склад за допомогою вбудованих наукових приладів. Проте на Землі доступний набагато більш точний аналіз, його методи постійно удосконалюються.