Вчені вказали головну причину вимирання мамонтів. Як виявилося, молоді самці мамонтів льодовикового періоду, ймовірно, бродили в поодинці і частіше потрапляли в небезпеку, коли тонули в річках, провалювались під лід або в болото, де зберігалися їхні кістки протягом тисяч років.

З іншого боку, самки подорожували групами на чолі з маткою – матріархом, яка знала рельєф і допомагала стаду уникати небезпеки.

"Не живучи в стаді, керованому самкою з досвідом, чоловіки-самці більше ризикували загинути в природних пастках, таких як болота, ущелина або озеро", – заявив співавтор дослідження Лав Дален з Шведського музею природознавства. "Саме тому самців мамонтів було набагато менше, в порівнянні з самками".

В дослідженні були використані дані геному для визначення статі 98 скам'янілостей кудлатих мамонтів Сибіру. Дослідники виявили, що 69% зразків належать самцям.

Популярні новини зараз

Головне за ніч: зарплати в 35 тисяч, бортпровідники "здали" п'яну Волочкову, а Трінчер отримала від хірурга за невдалі груди

Тетяну Песик з "Жіночого кварталу" не впізнали в реальному житті, але вона знайшла "виправдання": "Внутрішня краса то є основне"

Двоє копів усамітнилися в туалеті, думаючи, що їх не бачать: попу жінки у формі не витримав умивальник

Зірка "МастерШеф" Ольга Мартиновська похвалилася сімейним щастям в обіймах доньки і Ектора Хіменеса-Браво: "Вже подружжя"

Показати ще

"Ми були дуже здивовані, оскільки не очікували, що існують статеві відмінності в поведінці цих істот", – заявив перший автор дослідження Патриція Пецернова також з Шведського музею природознавства.

Тому дослідники прийшли до висновку, що спосіб життя вплинула на те, як вони померли.

"Цілком ймовірно, що останки, знайдені в Сибіру, збереглися, тому що вони були поховані і захищені від вивітрювання і корозійного впливу", - повідомив один з авторів роботи.

Ці гігантські травоїдні тварини зникли близько 4000 років тому, коли відбулося потепління клімату і люди стали все більше полювати на звірів.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що вчені розповіли, чому ми боїмося павуків.