У США вчені просунулися в лікуванні цукрового діабету другого типу. Вони мають намір замінити ін'єкції інсуліну, на імплантований в тіло людини пристрій.

Про це повідомляє Science Alert. Розробка під назвою ViaCyte вже проходить стадію клінічних випробувань і дозволить пацієнтам повністю відмовитися від інсуліну.

Каліфорнійська компанія проводить випробування за участю двох людей, які страждають на цукровий діабет першого типу. Їм вживили пристрої, які за розмірами не перевищують кредитну карту.

Всередині імпланта міститься клітини, отримані зі стовбурових клітин пацієнтів. Його поміщають під шкіру і впорскує препарат в тілі у міру необхідності.

Популярні новини зараз
Українцям дали надію: які комунальні тарифи пообіцяли не чіпати НМТ 2024: абітурієнтам розповіли, кому не світить вступ до ВНЗ Зміни у військовому обліку: українським чоловікам видадуть новий документ Українцям кардинально змінять правила оплати комуналки: до чого готуватись
Показати ще

"Пацієнти з цукровим діабетом першого типу піддаються ризику ускладнень через загрозливий життю низький рівень глюкози в крові. Ми вважаємо, що новий продукт має потенціал, щоб змінити життя цих пацієнтів", - пояснив автор клінічного дослідження Джеремі Петтус.

Вчені також намагаються виростити, що виробляють інсулін, і використовують генетичний матеріал самих пацієнтів. Так їх організм не буде відторгати імплант, виявивши чужорідну ДНК.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, дослідники спростували поширені міфи про цукрозамінниках.