Міські птахи для боротьби з ектопаразитами, здатними ушкоджувати пір'я і харчуватися кров'ю використовують сигаретні фільтри.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВ цьому переконались вчені з Національного автономного університету Мексики, які досліджували поведінку широко поширених в Північній Америці міських птахів - мексиканських сочевиць Carpodacus mexicanus, багато в чому схожих на наших горобців.
Інформація про те, що птахи використовують антипаразитні властивості нікотину в тютюні для захисту гнізд, вже звучала і раніше. Тому вчені поставили експеримент, щоб це перевірити. Результат описали в статті, яка опублікована в журналі Journal of Avian Biology.
Вчені спостерігали за 32 гніздами сочевиць. На наступний день після появи яєць вони замінили природну, зібрану птахами, підстилку на штучну, що не містила ніяких паразитів. Після цього, в 10 гнізд помістили живі кліщі, ще в 10 - мертві, а решта 12 зберігалися чистими.
У гніздах, де з'явились кліщі, незабаром почали появлятись сигаретні фільтри, які птахи приносили з вулиць. При чому, загальна вага недопалків, які приносили додому птахи, чиї гнізда атакували живі кліщі, була на 40 відсотків більша, ніж в гніздах з мертвими кліщами.
Таким чином мексиканські вчені показали, що чим сильніша загроза зараження гнізда кліщами, тим активніше міські птахи наповнюють його сигаретними недопалками, виганяючи паразитів токсинами.
Знаходять і збирають їх самки, швидше за все, покладаючись на нюх.
Як повідомляв портал "Знай.ua", у Миколаївській області виявили дивовижного птаха - горобця-альбіноса.