Астрофізикам вдалося з'ясувати справжню історію виникнення Місяця. Для цієї мети було проведено більше 2 млрд комп'ютерних симуляцій. Згідно з новою версією, близько 4,5 млрд років тому в ще неостиглу Землю врізалася молода протопланета Тейя. Маса планети ледь досягала 15% від маси Землі. Більша частина речовини Тейи потрапила в земне ядро, а "оболонка" з частиною матеріалу Землі відлетіла в сторону. Пізніше з цих уламків за досить короткий термін сформувався Місяць. Як повідомляє портал Головне, зіткнення майже не вплинуло на траєкторію руху нашої планети.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяСимуляція, створена дослідниками з Південно-Західного науково-дослідного інституту в Колорадо, виявила, що після цього був тривалий період, коли залишилися міні-планети, звані планетезималями, які били в Землю. Ці камені варіювалися від розміру піщинки до шматків в 3000 км. Це бомбардування, так звана "пізня аккреція", полягала в тому, що великі тіла впливали на Землю, поставляючи матеріали, які були інтегровані в юну планету.
Нові симуляції удару показали, що значна частина ядра великого планетезімаля може опуститися і бути асимільована в ядро Землі або дати рикошет назад у космос і повністю покинути планету. Обидва результати зменшують кількість дуже сидерофільних елементів (споріднених залізу елементів, таких як золото, платина і іридій), доданих до мантії Землі. Тобто в два-п'ять разів більше матеріалу могло бути доставлено, ніж вважалося раніше. "Ці симуляції також можуть допомогти пояснити наявність ізотопічних аномалій у зразках древніх земних гірських порід, таких як коматиіт, вулканічна порода", — сказав доктор Робін Канап, співавтор дослідження.
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про перспективи колонізації Місяця