Коли людина йде по жвавій вулиці, його мозок підсвідомо зазначає певні особи і ігнорує інші. Фахівці Єврейського університету в Єрусалимі встановили, що свідомість ділить людей на дві групи: тих, від кого виходить загроза, і тих, хто викликає довіру.

Дослідники провели шість експериментів з 174 учасниками, в ході яких їм показували набори швидко змінюють один одного зображень і просили натискати кнопку комп'ютера кожен раз, коли вони бачать знайоме обличчя.

Під шквалом швидко змінюються картинок мозку потрібно кілька секунд, щоб зрозуміти, що він бачить обличчя і "передати" зображення на обробку. Дослідники звернули увагу, що швидше за все людина розпізнавав ті особи, які асоціювалися з владою і силою.

“Дослідження дозволяє заглянути в несвідомі процеси, які керують нашою свідомістю, - говорить він. - Ці процеси динамічні і часто засновані на особистих мотиваціях. Гіпотетично, якщо ви шукаєте собі пару, ваш мозок буде “бачити“ людей інакше, ніж коли у вас вже є відносини".

Популярні новини зараз

Карантин в Україні продовжать восени: у МОЗ оцінили можливість введення локдауну

Володимир Дантес і Надя Дорофєєва святкують річницю: співак зворушив фото 10-річної давності

Оля Цибульська показала, як пробилася в шоу-бізнес "через ліжко"

Настя Каменських і Потап відпочивають з мамами: як виглядають свекруха і теща подружжя

Показати ще

Несвідомо він буде збільшувати пріоритет осіб потенційних партнерів і фільтрувати інші особи. Те ж саме може бути вірно і для інших мотивацій, наприклад, прагнення до безпеки. Очі можуть обирати певні "загрозливі" обличчя в натовпі, щоб уникати їх".

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що цифрові гіганти контратакували хакерів.