У 2014 колектив під назвою "проект OpenWorm" створив карту всіх зв'язків між 302 нейронами в мозку хробака, і їм вдалося змоделювати їх роботу на комп'ютері, розповіла Марісса Фассенден журналу Smithsonian.

Остаточною метою проекту є повне копіювання чирва виду C. elegans у віртуальний організм. Але як відмінною стартової точки їм вдалося зімітувати його мозок, який потім завантажили в простого Lego робота.

Оцініть можливості робо-черв'яка:

Також у робота Lego є все ті ж обмежені частини тіла, що й у C. elegans - сонар, який діє як ніс, і моторчики, що заміщають рухові нейрони з боків його тіла.

Популярні новини зараз
Індексація зарплат в Україні: коли чекати і на скільки перерахують виплати в 2024 році Українців закликали не відкладати на завтра: можна подати заяву на пенсію за лічені хвилини Чергуватимуть представники ТЦК: де українцям тепер можуть вручити повістку Стосується всіх пенсіонерів: ПФУ поділився важливою інструкцією
Показати ще

Дивно, але без будь-яких запрограмованих в робота інструкцій, віртуальний мозок C. elegans зумів контролювати і управляти роботом Lego.

“Підтверджується, що поведінка робота схоже на поведінку C. elegans, за якими проводили спостереження. Стимуляція носа зупинила рух вперед. Дотрагивание до передніх і задніх сенсорів дотику примушувало рухатись робота вперед і назад відповідно. Стимулювання сенсора їжі викликало рух робота вперед."

Раніше NASA повідомило, що запустить у космос "кубсаты". Це маленькі дрони, які дозволяють дослідникам тестувати нові технології, а їх відносно просте внутрішнє пристрій дає досвід для вчених.

Один такий кубсат, недавно випущений на орбіту з борту Міжнародної космічної станції, є важливим прикладом використання супутників цього класу для цілей астрономічних досліджень.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що знайдено спосіб запустити конвеєр геніїв".