Багато що на світі залишається загадкою навіть для провідних світових експертів. Океани ми не досліджували навіть на 20%, а пустелі (між іншим, займають третину всієї поверхні Землі) з кожним роком дивують археологів. За найскромнішими оцінками, щороку пустелі захоплюють більше ста тисяч квадратних кілометрів. Таким чином, вченим доводиться буквально гнатися за природою: поки ми знаходимо древні міста, надійно приховані товщею піску, пустеля вже встигає поглинути щось інше.

Таримські мумії

На початку 1900-х років шведський дослідник Свен Хедін виявив древнє місто Лулан, поховане в пісках пустелі Такламакан. Цивілізація, що побудувала це місто, просто не могла перебувати тут: ДНК мумій показали маркери європеоїдів.

Круги фей

Популярні новини зараз
Астролог назвав точну дату закінчення війни – надії на 2024 рік були марними Нові тарифи на воду для трьох категорій споживачів: як зміняться платіжки Червень принесе не лише тепло, а й гроші: хто отримає нову пенсію Тікали від мобілізації, а потім їли своїх мертвих дітей: українцям нагадали історіїї 100-річної давнини
Показати ще

На безкрайніх просторах пустелі Наміб вчені знайшли дивні кола, датовані ще минулим тисячоліттям. Жодна з теорій не може повністю пояснити їх появу, хоча у місцевих племен є кілька легенд про якихось підземних драконів, що

в незапам'ятні часи виходили на поверхню.

Фіолетові сфери

У 2013 році випадкові мандрівники забрели в пустелі Арізони, до південно-сходу від Тусона, де і виявили ціле поле з тисяч загадкових напівпрозорих і фіолетових сфер, виблискуючих на сонці. Експерти вважають, що це можуть бути спори якогось невідомого науці гриба, але точного трактування явища поки немає.

Карта скарбів

Так званий Мідний сувій — один з 981 текстів Мертвого моря, знайдених археологами порівняно недавно. На відміну від інших документів, цей розповідає не про біблійні історії, а про скарби, заховані десь в пустелі. Хто і коли його написав — загадка.

Кладовище китів

Це дивовижне відкриття належить групі дорожніх робочих, расширявших полотно шосе в пустелі Атакама. Вони натрапили на справжнє кладовище доісторичних китів: величні рештки, вік яких перевищував 75 мільйонів років, просто не могли опинитися в цій місцевості. Звідки вони і чому загинули?

Раніше портал "Знай.uа" писав про те, що археологи виявили найстрашніше місце на Землі.