До цього моменту вчені вважали, що блукаюча карликова зірка під кодовою назвою Gliese 710 повинна зіткнутися з Сонячною системою лише за 1,3 мільйона років. Нові дослідження показали, що дане зіткнення станеться набагато раніше, ніж припускали фахівці.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗа оцінками астрономів, Gliese 710 зможе досягти меж Сонячної системи вже через 29 мільйонів років, що на 70 тисяч років раніше встановленого раніше строку.
Вчені пояснили, що в більшості випадків зірки утримуються на своєму місці завдяки гравітаційним ланцюгам, однак, Gliese 710 таких не має, тому її швидкість становить понад 51 кілометрів на годину. До зірок-втікачів ця швидкість не дотягує, але порівняно з мірками звичайних небесних світил ця блукаюча зірка все одно вважається дуже швидкою. Фахівці попередили про швидке зіткненні блукаючої зірки з Сонячною системою, в якій знаходиться Земля, що може принести деяку шкоду планетам, що знаходяться в її межах. Зауважимо, експерти розрахували, що поява Gliese 710 в Сонячній системі може привести до масштабного метеоритного дощу.
Раніше, група астрономів з Лейденського університету випадково помітила невеликого "компаньйона" молодої подвійної зірки CS Cha. Дослідники вважають, що це планета, яка знаходиться в процесі розвитку, і розташована в 600 світлових роках від нас.
Зірка CS Cha знаходиться в сузір'ї Хамелеона. Зірка дуже молода, їй всього від 2 до 3 мільйонів років, вона повинна бути оточена протопланетным диском пилу і газу. Саме такий диск дослідницька група сподівалася знайти, коли вивчала зірку на телескопі в чилійській пустелі. Однак, коли дослідники дивилися на зображення, вони побачили маленьку точку світла за круговим диском. Архівні знімки підтвердили, що це не помилка, і світлова точка вже потрапляла в поле зору.
Як повідомляв портал "Знай.uа", учений-любитель Джеральд Эйхштедт використовував фотографії з зонда Juno, щоб показати рух хмар на Юпітері. Математик Джеральд Эйхштедт є членом Планетарного суспільства. Він опрацював нові зображення Juno у вільний час.
Він створив відео із зображень, зроблених апаратом JunoCam 1 квітня цього року. Фотографії були зроблені з відстані приблизно 24 749 кілометрів над хмарними вершинами.