Океан покриває більшу частину поверхні нашої планети. При цьому людству на сьогоднішній день відомо не більше 5% всієї інформації про морських мешканців. З прісними водоймами справи йдуть інакше. Їх флора і фауна досить добре вивчені. І наші знання про стан справ у прісних водах досить сумні. За минуле сторіччя кількість прісних водойм скоротилася на 70%, передає портал TrueUA.

За останні 40 років популяції прісноводних видів флори і фауни скоротилися на 81 відсоток - більш ніж у два рази порівняно з темпами вимирання сухопутних і морських видів. Про це повідомляють з Програми ООН із захисту навколишнього середовища (ЮНЕП). Таке стрімке скорочення прісноводних видів в основному обумовлена деградацією середовища їх проживання. Починаючи з 1900 року, з поверхні Землі зникло близько 70 відсотків внутрішніх прісноводних водойм. А в Азії цей показник ще вище.

Прісноводні водойми, такі як озера, річки і водно-болотні угіддя, вкрай необхідні для життя, здоров'я та добробуту людини. Вони є джерелом питної води та місцем проживання прісноводних організмів. Прісна вода становить лише 0,01 відсотка від світових запасів води, але жителі прісноводних водойм становлять майже шість відсотків всіх описаних видів на планеті.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про пустелю, що захопить чверть планети

Популярні новини зараз
Будуть під постійним обстрілом: астролог вказав, на які міста чекає пекельний тиждень Пенсіонерам нарахують по 940 гривень надбавки: пощастить, як завжди, не всім Хто з українців залишиться без пільг у 2024 році Зміна ціни на електроенергію: у НКРЕКП зробили заяву для споживачів
Показати ще