Найбільший спалах з жовтня 2017 року була зареєстрований на Сонце ввечері 7 лютого.

Про це повідомили в четвер на сайті лабораторії рентгенівської астрономії Сонця Фізичного інституту ім. П. Н. Лебедєва.

Спалах була зареєстрована близько 17:00 і стала найбільшою за період починаючи з жовтня 2017 року.

Повідомляють, що явище на зорі Сонячної системи стало завершенням сплеску активності, який почався ще з 4 лютого. За ці дні потік рентгенівського випромінювання від Сонця виріс приблизно в 10 разів.

Популярні новини зараз
Громадський транспорт подорожчає для всіх, окрім пенсіонерів: скільки доведеться платити з 1 травня Борги анулюють: українцям дали новий шанс у важкі часи Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати
Показати ще

“Спалах відноситься до так званого імпульсного типу, який, згідно теоретичним уявленням, не супроводжується викидом сонячної плазми в міжпланетний простір. Саме такі викиди є головною причиною сильних магнітних бурь", — йдеться в повідомленні.

Раніше повідомлялося, що фахівці впевнені, що згасання Сонця може статися в найближчому майбутньому. Зменшення сонячної активності передбачили за частотою формування плям на світилі.

Вчені з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго прийшли до висновку, що в середині XXI століття почнеться великий мінімум активності Сонця, в результаті чого на Землю стане надходити менше тепла. Результати наукової роботи опубліковані в The Astrophysical Journal, прес-реліз розміщено на Phys.org.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що Сонце для обраних.