NASA створило анімацію, засновану на спостереженнях за надмасивною чорною дірою, розташованої в галактиці на відстані 290 млн світлових років від Землі.

"Чорна діра розриває зірку і починає дуже швидко поглинати матеріал, але на цьому історія не закінчується", – говорить Еллі Каастра, співавтор дослідження.

Чорна діра не може впоратися з усім обсягом матеріалу і частина випускає назовні, – повідомляє агентство.

Оцініть справжні можливості чорної діри:

Популярні новини зараз
Українців закликали не відкладати на завтра: можна подати заяву на пенсію за лічені хвилини Гороскоп на травень-2024 для всіх знаків Зодіаку: звільнення Тільців, витрати Стрільців та полегшення Водоліїв Чергуватимуть представники ТЦК: де українцям тепер можуть вручити повістку Травень буде дуже важким для українців, але 2 знакам Зодіаку пощастить: хто ці щасливчики
Показати ще

Матеріал – це та сама сяюча хмара на відео. Дослідники з'ясували, що частина залишків зірки рухається від чорної діри, як вітер. На жаль для цих газових залишків вони рухаються недостатньо швидко, щоб втекти.

Події, подібні до цього, коли зірка взаємодіє з чорною дірою, називаються "руйнуванням під впливом приливоутворюючих сил", і в ході них виникають рентгенівські промені, які вчені можуть спостерігати роками. Астрономи вже фіксували подібні явища, але вони ще тільки з'ясовують подробиці механіки того, як ці явища формуються.

Раніше повідомлялося, що 31 січня жителі Землі зможуть спостерігати дивне явище - в цей день максимальне зближення нашої планети з Місяцем.

Вчені відзначають, що в цей день можна спостерігати повне місячне затемнення, яке називають "Блакитним Місяцем".

Унікальність явища полягає в тому, що затемнення буде супроводжуватися фазою другого повного місяця січня, буде мати голубий колір своєї осі.

Востаннє це явище жителі Землі спостерігали понад 150 років тому. В наступний раз побачити Блакитний Місяць можна буде тільки 31 грудня 2028, а потім 31 січня 2037. Обидва цих затемнення будуть повними.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що космос допоміг астронавтові дещо збільшити.