Як заявили в Національному управлінні США з аеронавтики і дослідженню космічного простору (NASA) вже активно ведеться заклик вчених до використання окулярів віртуальної реальності у своїй науковій роботі.

На даний момент в Центрі космічних польотів ім. Годдарда в Гринбелте (штат Меріленд) йде створення віртуальних моделей різного оточення і локацій. За словами інженера Томас Грабб, зобразити, зокрема, планується сонячні викиди, магнітне поле навколо Землі і лавовую трубу в штаті Айдахо, симулюючи реальні космічні явища. Робиться це для того, щоб співробітники різних лабораторій NASA змогли "на власні очі" поспостерігати за тим або іншим явищем, залишаючись у повній безпеці.

"Я думаю і сподіваюся на те, що це виявиться вкрай корисним для вчених з NASA", - сказав Грабб.

Популярні новини зараз
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Показати ще

Зрештою, додав він, застосування віртуальної реальності саме в рамках дослідницької діяльності має стати повсякденною річчю, оскільки є безпечним способом вивчення небезпечних для людини явищ.

"Використовувати віртуальну реальність набагато дешевше, ніж посилати людей на кілька тижнів у вулканічні печери", - зазначає Грабб.

Раніше NASA опублікувало відеоролик, в якому були показані моменти створення ураганів, що завдали величезної шкоди всьому світу. Вчені відзначають, що вивчення чинників утворення ураганів дає шанс передбачити їх появу. Стежити за траєкторією вітрів цілком можливо з допомогою моніторингу руху частинок пилу і вологи (тобто аерозолів), а комп'ютерні моделі допомагають скласти прогноз і місце створення урагану.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що вчені розповіли, від яких книг дурнішають.