Фахівцям NASA вдалося зняти астероїд 2017 YE5, відкритий в грудні минулого року. З'ясувалося, що зроблене відкриття вчених неприємно здивувало.

У NASA повідомили, що раніше його хоч і вважали небезпечним для Землі, але не надали його появі великого значення. Тепер же стали відомі нові подробиці про астероїд 2017 YE5. Він входить в перелік Potentially hazardous asteroids – потенційно небезпечних для життя нашої планети об'єктів.

Вчені говорять, що в червні цього року астероїд зблизився з Землею, підійшовши до неї на відстань у шість мільйонів кілометрів. Це дало можливість його вивчити з допомогою радара в Голдстоуні і 305-метрової тарілки радіотелескопу "Аресібо" в Пуерто-Ріко.

З'ясувалося, що астероїд більший, ніж передбачалося раніше. До того ж, він складається з двох половинок приблизно рівних розмірів, а їх діаметр становить близько 900 метрів. Вони здійснюють один оборот один навколо одного приблизно добу. Половинки складаються з різних порід. Це відрізняє його від всіх інших подвійних астероїдів.

Популярні новини зараз

"Вечірній Квартал" без Жидкова: артист пояснив, чому "випав" з концерту

Українці примудрилися перетворити купюру у 1000 гривень на "золоту жилу": як роблять "гроші з повітря"

Гросу похвалилася новою фотосесією, і фанати помітили округлий животик: "Не здається"

Покійна співачка Началова повернулася з того світу заради доньки: "Вона вже серед нас"

Показати ще

У NASA внесли астероїд в число найбільш рідкісних і унікальних малих планет Сонячної системи – рівноважних подвійних астероїдів, чиї половинки приблизно рівні один одному. Всього було відкрито чотири подібних об'єкта. Очікується, що наступного разу астероїд підійде до Землі на небезпечну відстань через 170 років.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що фізик розповів, хто рухає зірки. Американський фізик доводить, що інопланетяни борються з темною енергією, пересуваючи зірки. Американський астрофізик Ден Хупер опублікував роботу, в якій переглядає знамениті принципи Кардашева і робить цікаве припущення про те, які проблеми чекають цивілізації, що досягли високого рівня розвитку.

Ми також писали, що в п'ятницю 13-го зняли незвичайне космічне явище. Часткове затемнення було помітно в південній півкулі Землі. Рідкісне явище відбулося вперше за 43 роки. Наступного разу в п'ятницю 13-го затемнення можна буде побачити в 2080 році.