15 березня Американський будинок у Києві відвідав колишній пілот-випробувач і нинішній астронавт NASA Ренді Брезник.

В Україну Брезник приїхав всього через кілька місяців після повернення з МКС, прихопивши з собою український прапор, який побував у космосі.

Про життя на Місяці

"Мені було б цікаво пожити на Місяці, і її я б вибрав наступною зупинкою. Хотів би пожити там, наприклад, шість місяців або рік. Подивитися, чи будуть наші транспортні засоби, скафандри там працювати через рік. Звідти можна відносно швидко прилетіти назад, на Землю. Якщо б ми думали, де зробити поселення, то найкращий варіант - це Місяць", - повідомив Ренді.

Популярні новини зараз
Залишився тиждень: українці ризикують пропустити важливу процедуру Доїхати на роботу і назад – вже не по кишені: проїзд у маршрутках дорожчає Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще

Про колонізацію

"Дуже важливо, щоб люди перестали бути прив'язаними до одній планеті. В космосі і в межах Сонячної системи є дуже багато різних об'єктів і не всі вони безпечні для Землі. Якщо раптом з'явиться масивний астероїд, який буде рухатися у напрямку до Землі і зіткнення буде невідворотно, то потрібно, щоб у людей була інша база, де вони зможуть врятуватися", - додав Брезник.

Про Землі і меседж землянам

"Земля - неймовірно красива. Незалежно від того, скільки нам років і якою мовою розмовляємо, - ми всі рівні, тому що ми всі - пасажири космічного корабля під назвою Земля. Ми сподіваємося, що всі люди зможуть побачити Землю і будуть краще ставитися до нашої планеті"- повідомив Ренді.

Про сон у космосі

"У космосі у нас немає ні ліжок, ні подушок. У нас є спальні мішки, які ми кріпимо до стіни, щоб не літати і не наштовхуватися уві сні на інші предмети. Спати в невагомості - дуже комфортне відчуття, ніби ти плаваєш. Це навіть краще, ніж спати на Землі. Коли я спав у космосі, я взагалі не прокидався, поки не задзвонить будильник. Проспавши 5-6 годин, я відчував себе краще, ніж якщо б спав стільки ж на Землі", - поділився з аудиторія Ренді.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що космос впливає на ДНК людини.