Історія Києва починається з часів Київської Русі. Так що йому насправді не півтори тисячі років. Про це в ефірі "Еспресо" розповів директор Центру археології Києва інституту археології НАН України Михайло Сагайдак.

Експерт зазначив, що перші поселення на території Києва з'являються у другій половині I тис. н. е.., що було характерним для загальноєвропейської епохи Великого переселення народів, проте справжнім місто тут постає лише на початку II тисячоліття. Сагайдак розповідає, що до того часу перше населення Київських пагорбів мало кілька поселень, які не утворювали єдиного міста.

"Всі будівлі і поселення, розкидані, не мають стаціонарного характеру. Вони гинуть дуже швидко. Тобто тривалість функціонування перших слов'янських осередків, якщо їх посадити на сьогоднішню карту, в межах декількох десятиліть", - пояснив історик.

До речі, відомий український історик Ярослав Грицак розповів, якщо наша країна вибере модель нації з ядром в Дніпрі чи Києві, народиться третя Україна, яка буде двомовною і проєвропейською.

Популярні новини зараз
"Жодних рейдів": у ТЦК пояснили, для чого насправді приходять до кав’ярень та клубів "Ухилянти ховаються в містах": капітан ЗСУ розповів, кого мобілізують на фронт Абоненти "Київстар" можуть отримати безліміт майже задарма: що потрібно зробити Доведеться сидіти у темряві, навіть без відключень: українцям показали новий тариф на світло
Показати ще

"Прийнято вважати, що є дві моделі нації: французька – політична і німецька – етнічна. Насправді ні в одній країні вони не представлені в чистому вигляді, скрізь ці моделі співіснують. Головне, що їх об'єднує. Зрозуміло, ні Донбас, ні Галичина не можуть стати ядром такого симбіозу. Хоча і Львів теж дуже змінюється. Недарма "Свобода" програла у місті парламентські і президентські вибори – це дорогого коштує", - зазначив він.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що стала відома доля останніх тоталітарних символів Києва. Влада Києва на сьогоднішній день практично повністю виконала програму з очищення української столиці від символів тоталітарного минулого. Як розповів депутат Київради, член постійної комісії з питань містобудування Олександр Харченко, залишилося розібратися з пам'ятником Щорсу і Батьківщині-матері.