В Ізраїлі лікарі зробили неймовірно важку і незвичайну операцію. Їм вдалося відновити зір сліпій пацієнтці, вони імплантували в око фрагмент її власного зуба. Рідкісна і складна операція була проведена в клініці "Бейлінсон".

Як повідомляє ЗМІ Ізраїлю, жінка втратила зір через важке захворювання рогівки. Коли медики запропонували інноваційний метод пересадки, вона вирішила ризикнути.

Процедура носить назву остеоодонтокерапротезування (OOKP) і складається з декількох етапів. Спочатку пацієнтові видаляють здоровий зуб. З нього виготовляють пластину з отворами, куди вставляють штучну рогівку. Потім конструкція вживлюється під шкіру людини на 2-4 місяці. На другому етапі проводиться імплантація комплексу в око пацієнта.

Подібні операції проводять всього в декількох клініках світу. Оскільки ізраїльські лікарі виконували це вперше, на допомогу їм прилетіли фахівці щелепно-лицевої хірургії зі Швейцарії.

Популярні новини зараз
Валютний ринок чекають важливі зміни: як можна буде здати чи купити долари Показники лічильника стануть недійсними: споживачів застерегли від неприємностей з платіжками Змішайте банани зі сметаною і вийде торт, краще за Наполеон: рецепт без випічки Київстар раптово змінює тарифи: що стосується всіх абонентів
Показати ще

"Ця операція призначена для тих, хто повністю втратили зір з тяжкими захворюваннями рогівки, яким не можна зробити пересадку від донора. Досі в ізраїльських пацієнтів не було навіть надії, однак тепер ми можемо це робити. Це дуже довгий, складний і небезпечний процес, але в більшості випадків результати приголомшливі. Ми повернули Ципі Балілі зір, і це варто всіх витрачених на навчання годин, кропіткої підготовки, часу", - поділився офтальмолог Ейтан Ливні, який і проводив операцію.

За інформацією видання, з видаленого у жінки зуба зробили пластинку за розміром ока. В пластині просвердлили отвір діаметром 3 мм і вставили в нього штучну рогівку. Потім лікарі імплантували "зубну рогівку" в область під століттям, щоб організм побудував нові кровоносні судини, які будуть постачати її кров'ю. Перевага використання зубної тканини полягає в тому, що організм не ідентифікує "зубну рогівку" як чужорідне тіло, і відторгнення не відбувається.

Через три місяці медики витягли "зубну рогівку" разом з судинами щоки жінки, очистили пошкоджене око, видаливши з нього деякі внутрішньоочні структури, і пересадили отриману конструкцію в очну ямку. Незабаром пацієнтка почала бачити.

Лікарі відзначають, що після остаточного приживлення пацієнт може в косметичних цілях використовувати склеральную лінзу, яка зовні виглядає як нормальне око із зіницею і райдужкою в оточенні білої склери.

Як повідомляв портал "Знай.uа", неймовірний прорив в діагностиці онкологічних захворювань зробив стартапер з Великобританії, який розробив спеціальну маску, яка аналізує частинки, що видихає пацієнт. За цими дрібними частками апарат може діагностувати наявність ракових пухлин в організмі.