Вчені почали досліджувати марсіанський грунт на предмет вирощування на Червоній планеті земних рослин.

Як пише Futurism, ці дослідження можуть стати в нагоді, якщо люди створять на Марсі колонію. Симулятор грунту розробили, використовуючи дані марсоходів і орбітальних станцій. У зразок такого ґрунту вводилися дощові черв'яки і насіння руколи. Черви в грунті прижилися дуже добре.

"Очевидно, що зростання стимулювали органічні добрива, особливо в симуляторі марсіанського грунту, і ми бачили активність черв'яків. Однак справжній сюрприз нас чекав в кінці експерименту, коли ми знайшли двох нових черв'яків в цьому грунті", - сказав провідний дослідник Вігер Веймлінк.

Це дослідження дозволить зрозуміти, чи можна вирощувати на Марсі рослини. Якщо це стане можливо, що це вирішить проблему колонізації Червоної планети.

Тепер завдання полягає в удосконаленні процесу, оскільки він до сих пір не настільки ефективний, як грунт на Землі, і, відповідно, не можна очікувати, що потреби екіпажу вдасться задовольнити.

Популярні новини зараз

Головне за 26 листопада: від 62 тисяч за пологи, соцдопомога у 100 тисяч, перший суперник збірної України на ЧС-2022 і "беззаконня" Тіни Кароль

Зірку серіалу "Моя прекрасна няня" поховали: донька ридала над труною, а Сергій Жигунов навіть не приїхав

"Холостячка" Ксенія Мішина зізналася, чого хотіла найбільше за все, Олександр Еллерт до цього не додумався

Лілія Сандулеса нарешті розповіла, чого натерпілася у шлюбі з Іво Бобулом: "Це була помилка"

Показати ще

Досвід з дощовими хробаками дає приводи для оптимізму, оскільки вони зможуть рихлити ґрунт, що необхідно для рослин.

Але вчені повідомляють про перешкоди, які потрібно подолати: планета отримує тільки 60% сонячного світла, дуже холодні умови. Крім того, на Марсі знайшли перхлоратом. Тепер потрібно розібратися, як він впливатиме на рослини.

Марс живий

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що команда інженерів МТІ, виграла конкурс проектів міста, в якому можуть жити колонізатори Червоної планети.