Ден Хупер (Dan Hooper) з Національної прискорювальної лабораторії ім. Енріко Фермі, США, представив наукову роботу, що описує спосіб, з допомогою якого позаземні цивілізації здатні вижити і зберегтися, незважаючи на ізоляцію, пов'язану з розширенням Всесвіту. Крім цього він заявили, що виживання цивілізації може бути забезпечено за рахунок збору та зберігання" нею зірок.

Сфера Дайсона являє собою теоретичну структуру, яка зводиться навколо зірки і повністю оточує світило, з тим щоб використати його енергію. Спочатку описана Фріманом Дайсоном, ця сфера може бути побудована з групи супутників, повністю оточуючих зірку, за рахунок чого цивілізація може використовувати накопичується енергію для проживання.

Енергія зірки, зібрана за допомогою цих апаратів, потім може бути використана побудувала сферу Дайсона цивілізацією в будь-яких цілях.

Популярні новини зараз
Реформи і прозорість: експерт розповів, чого вимагають США від України за свою допомогу "Київстар" попередив українців про небезпеку: що треба знати Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну Доїхати на роботу і назад – вже не по кишені: проїзд у маршрутках дорожчає
Показати ще

У своїй роботі Хупер показує, що представники інших цивілізацій можуть в даний час створювати такого роду структури, щоб забезпечити себе енергією стрімко розширюється світі, в якому вони в кінцевому рахунку ризикують залишитися "замкненими" в ізольованих галактиках.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що грузинські фахівці збираються культивувати на Марсі виноград після того, як четверту від Сонця планету колонізують.

Для вивчення можливості вирощування лози на Марсі планується створити робочу групу за участю держструктур, освітніх і дослідницьких установ.

Повідомляється, що спеціально для здійснення цих планів, в одному з тбіліських готелів створюється перша в регіоні урбаністична вертикальна теплиця-лабораторія, яка почне роботу з вересня. В ній будуть вирощувати, досліджувати і розвивати спеціальні сорти виноградної лози, які більш пристосовані до выживаниях в умовах суворого клімату.

Такий проект, вважають його автори, "важливий для позиціонування країни не тільки в процесі становлення регіональних технологічним хабом, але і для популяризації найдавнішої історичної та культурної спадщини Грузії".