Міжнародна група вчених з Медичного центру Університету Небраски провела серію досліджень, в результаті яких дійшла висновку, що опіати і антидепресанти значно підвищують ризик переломів кісток, якщо пацієнт хворіє на ревматоїдний артрит - захворювання, при якому уражаються дрібні состави ніг і рук.

Ка повідомляє видання The Hindustan Times, через болі і хронічне запалення хвороби підвищується ризик серцево-судинних захворювань, розладів шлунково-кишкового тракту і психічних захворювань.

У таких випадках люди беруть відразу кілька ліків, що може підвищити ризик переломів, пов'язаних з остеопорозом - захворюванням, що характеризується зниженням маси та щільності кісток. Дослідники проаналізували дані 11049 осіб з ревматоїдним артритом у віці 40 років і старше.

Як працюють антидепресанти


До початку дослідження у добровольців не було переломів, пов'язаних з остеопорозом. Через 5,7 року такі переломи отримали 863 людини. Учасники, які отримали переломи, виявилися старшими. Крім того, ризик переломів у них спочатку був вищий. Імовірність переломів, пов'язаних з остеопорозом, збільшувалася протягом 30 днів після призначення опіоїдних препаратів. Антидепресанти теж підвищували ризик переломів.

Популярні новини зараз
Пенсіонери звільняються від комунальних платежів: хто має право не платити жодної копійки Сенсаційне підвищення чи марна надія: що чекає прожитковий мінімум у 2025 році Важливе попередження: водіям змінили правила зупинки на блокпостах Платіжки стануть "золотими": рекордно подорожчає один із комунальних тарифів
Показати ще

Нагадаємо, раніше Інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв про те, що медики розповіли, які правила допоможуть організму оговтатися після прийому антибіотиків.