Дослідження, проведене вченими з Колумбійського університету в Нью-Йорку, показало, що наявність живих організмів на планеті може впливати на швидкість її обертання. Фахівці сподіваються, що їх відкриття дозволить шукати позаземне життя більш ефективно.

Передбачається, що в дуже далекому минулому Земля оберталася набагато швидше, ніж зараз - на її повний оборот навколо своєї осі йшло не 24, а всього лише пара годин. До речі, обертання планети продовжує сповільнюватися - кожен вік тривалість дня збільшується приблизно на 1,8 мілісекунди.

Основним фактором, що впливає на цей процес, вважаються гравітаційне взаємодія Землі з Сонцем і Місяцем, проте деякі дослідження вже показували, що вісь обертання Землі впливає рівень моря підвищується при таненні льодовиків. Також існує припущення, що температура атмосфери планети також може змінювати швидкість її обертання.

Популярні новини зараз

Школи восени відкриються не всі: кого під час карантину відправлять на дистанційне

Заміжня Оля Цибульська заговорила про курортний роман: "Вже горить"

Тіна Кароль показала красеня, з яким підкорює Ісландію: "Нас розсекретили"

Ведуча "Орла і решки" Мішель Андраде показала свої принади на всю країну: "Одягайте її пристойніше"

Показати ще

У своєму дослідженні, опублікованому в журналі Astrobiology, фахівці детально вивчили, яким чином живі організми впливають на атмосферу, а та, у свою чергу, на обертання планети, і проаналізували ці процеси за допомогою створеної для цієї мети тривимірної комп'ютерної моделі.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що стало відомо, де насправді ховаються марсіани.