Міжнародна група вчених з Мічиганського університету провели серію досліджень, в результаті яких з'ясували, що з водоростей можна виділяти речовину, здатну впоратися зі сліпотою, причому як із набутою, так і вродженою.

З'ясувалося, що у деяких водоростей є особливе світлочутливе око, за допомогою якого рослина стежить за умовами освітлення і дозволяє водоростям рухатися в бік світла для того, щоб запускати процес фотосинтезу і отримувати харчування. Про це фахівці написали в статті періодичного університетського видання.

Оскільки за роботу світлочутливого очі відповідає білок ChR2, дослідникам вдалося виділити його в чистому вигляді. Під час наукової роботи з'ясувалося, що цей білок може регулювати біосинтез мікроРНК і виступати в якості фактора ремоделювання хроматину - речовини хромосом, яке представляє собою комплекс ДНК, РНК і білків.

Завдяки цьому білку можна домогтися, аби процес відновлення клітин відбувався зсередини. Крім того, якщо вводити білок ChR2 в сітківку пацієнта, який втратив зір в результаті пігментного ретиніту, то це дозволяє зупинити цей процес - захворювання не прогресує.

Популярні новини зараз
Українців готують до не кращого сценарію: фахівець пояснив, чи чекати долар по 50 гривень Олександр Еллерт із "Холостячки" замкнувся в телефонній будці з Андрієм Рибаком і зробив йому приємно: "Від душі" Даша Астаф'єва закликала росіян не розслабляти "булочки" після вибухів у Криму: "Пігодогі, набирайте побільше води" Трагедія сестри зрадниці Наташі Корольової, яка показала, як не продатись Москві
Показати ще

Зараз під час більш детальних досліджень вчені помітили, що повністю відновити зір білок не може, але сліпі люди почали бачити і розрізняти контури предметів і обриси об'єктів. Для з'ясування всіх властивостей білка вчені проведуть додаткові дослідження. Хто знає, можливо в недалекому майбутньому людство зможе виліковувати сліпоту.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що фахівці з Глазго дійшли висновку, що пізній відхід до сну може спровокувати появу розсіяного склерозу або хвороби Альцгеймера. Дослідники вирішили провести експеримент з метою вивчення способу життя 91105 учасників віком від 37 до 73 років.

Активність добровольців фіксувалася завдяки наручним браслетам. На основі цих даних учені змогли розрахувати цикл неспання і сну випробовуваних. Крім того, експерти використовували медичні дані про учасників. І ось, що з цього вийшло.