Сонце не буде підніматися на Північному полюсі до 20 березня, але в кінці лютого американські вчені зафіксували в цьому регіоні, ймовірно, рекордну відлигу. Середня арктична температура лютого 2018 року було вище норми на 20 градусів, пише Science Alert.

Безпосередніх вимірювань температури в регіоні не проводилося. Однак Зак Лабі, вчений-кліматолог з Каліфорнійського університету в Ірвіні, зазначив, що кілька незалежних аналізів показали, що температура була "дуже близько до точки замерзання", що більш ніж на 20 градусів Цельсія вище норми.

Середня температура для всього регіону на північ від 80 градусів північної широти, досягла найвищого рівня, який коли-небудь реєстрували в лютому.

Популярні новини зараз
Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну Комунальники масово подають до суду на неплатників: яка заборгованість вважається критичною Перерахунок пенсій з 1 травня: чого чекати стареньким Твоєї бабусі потрібно лише 90 грн: найпростіші тарифи від Київстар, lifecell та Vodafone
Показати ще

"Не було ніякого потепління, навіть близько схожого на це. Я був здивований тим, наскільки великим було це потепління", - сказав Зак Лабе. За його словами, він оперує даними, починаючи з 1958 року.

Дослідження показали, що такі екстремальні вторгнення теплого повітря в Арктику, коли рідкісні, стають все більш рутинними. Дослідження норвезьких учених показало, що з 1980 року ці події стають все частішими, більш тривалими і більш інтенсивними.

"Раніше це не було поширене. Це траплялися 4 рази за період 1980-2010 років, але тепер подібне відбулося у чотирьох з п'яти останніх зим", - сказав провідний автор дослідження Роберт Грем з Норвезького полярного інституту. Грем пояснив, що ці події пов'язані з зменшенням зимового морського льоду в Арктиці, зазначивши, що рівень льоду в січні був найнижчим, а сам лід був більш тонким.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що унікальну археологічну спадщину Мексики - піраміда Чічен Іца - під загрозою. Причина в стрімкому забрудненні атмосфери. Написи на вапняках, яким 4 тис. років, стираються під впливом хімічних речовин у дощовій воді. За найближчі 100 років вони можуть повністю зникнути.